tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Letnie GP: sobotni konkurs w TVP 1, SPORT.TVP.PL i aplikacji

Dziewięciu Polaków wystąpi w sobotnim konkursie indywidualnym FIS Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle-Malince. W piątek biało-czerwoni triumfowali w zawodach drużynowych. Transmisja od 17.20 w TVP1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.
Zwycięstwo Polaków w Wiśle. Zobacz ich skoki [wideo]
Dawid Kubacki (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Schlierenzauer: czuję, że to nie koniec moich sukcesów

Zawodnicy trenera Stefana Horngachera doskonale wypadli już w czwartek w kwalifikacjach. Wygrał je Maciej Kot, zwycięzca ubiegłorocznej edycji LGP, a Dawid Kubacki był drugi. Obok tej dwójki w sobotę – w pierwszej serii konkursu – wystąpią: Stefan Hula, Przemysław Kantyka, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

Zapowiadają się duże emocje,bo już w piątek Kubacki, Kot, Stoch i Żyła pokazali, że są w wysokiej formie. Zdecydowanie wygrali bowiem konkurs drużynowy, a dwa najdłuższe skoki – 130 i 133,5 m – oddał Kubacki.

Jestem totalnie zszokowany postawą Dawida, bo to on poprowadził nas do zwycięstwa. Wieki szacunek dla niego – powiedział Kamil Stoch po konkursie drużynowym. 

Lato nie jest dla nas najważniejsze, ale kiedy startujemy w zawodach przed własną publicznością, dajemy z siebie wszystko. Nasze próby były naprawdę dobre, a walka o zwycięstwo trwała do ostatniego skoku i myślę, że dostarczyliśmy kibicom emocji – stwierdził Maciej Kot.

Trener kadry przed zawodami w Wiśle nie chciał mówić o szansach Polaków. – Jesteśmy na etapie realizowania założonego wcześniej planu. Cieszy mnie, że w zajęciach nie przeszkadzała nam pogoda. Ważne jest także to, że każdy jest zdrowy i nikomu nie dokuczają kontuzje – powiedział Horngacher.

16.30 – seria próbna
17.30 – pierwsza seria konkursu indywidualnego

Kamil Stoch: jestem totalnie zaskoczony postawą Dawida
Maciej Kot: miałem w sobie sporo złości
Zwycięstwo Polaków w Wiśle. Zobacz ich skoki [wideo]
Dawid Kubacki: ja bohaterem? Wykonałem swoje zadanie
Letnie Grand Prix, Wisła (konkurs drużynowy)
Letnie GP Kamil Stoch Maciej Kot Dawid Kubacki

podobne informacje

Wystarczy podium. Kubacki w drodze po triumf w LGP

Letnie GP w skokach: Polacy do Rosji w rezerwowym składzie

Letnie GP: przed konkursami w Hakubie

Letnie Grand Prix: w Japonii nikt Kubackiego nie dogoni