15.07.2017, 15:10
Wimbledon WTA 2017
Finał

Wimbledon dla Muguruzy! Pogrom w drugim secie

Garbine Muguruza pokonała Venus Williams 7:5, 6:0 i po raz pierwszy w karierze wygrała Wimbledon. Dla Hiszpanki to drugi wielkoszlemowy tytuł – dwa lata temu nie miała sobie równych we French Open.
Garbine Muguruza (fot. Getty Images)

KOLEJNY REKORD FEDERERA? NIE MOŻE PRZEGRAĆ SETA

To było piąte spotkanie tenisistek – lepszym bilansem (3:1) przed sobotnim finałem mogła pochwalić się Williams, ale to Muguruza wygrała ostatni mecz (ćwierćfinał turnieju w Rzymie).Starcie o tytuł w Wimbledonie rozpoczęły znakomicie i do stanu 3:2 dla Amerykanki kibice nie byli świadkami ani jednej szansy na przełamanie.

Garbine Muguruza oraz Venus Williams (fot. Getty Images) To, co najważniejsze w pierwszym secie, wydarzyło się jednak w dziesiątym gemie. Muguruza wyszła z wielkich opresji, obroniła dwa break pointy i sama za chwilę odebrała podanie Williams. To jedno przełamanie wystarczyło do wygrania partii 7:5. W drugiej Amerykanka była już tylko tłem dla rozpędzonej Hiszpanki.

Muguruza bardzo dobrze serwowała, praktycznie się nie myliła, a Amerykanka zepchnięta do głębokiej defensywy zaczęła popełniać zdecydowanie więcej niewymuszonych błędów niż wcześniej. Efekt? Set wygrany 6:0 w zaledwie 26 minut! Od stanu 4:5 w pierwszej partii Hiszpanka zgarnęła zatem dziewięć gemów z rzędu. Punkt na wagę mistrzostwa zdobyła korzystając z systemu hawk-eye.