tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Z Monaco do Chelsea. Bakayoko "jest niebieski"

Chelsea oficjalnie ogłosiła transfer, który przesądzony był już od kilku dni. Nowym piłkarzem mistrza Anglii został Tiemoue Bakayoko. Francuski pomocnik przyszedł z Monaco za ok. 40 milionów funtów i podpisał pięcioletni kontrakt.
Tiemoue Bakayoko (P) i Sergio Aguero (fot. Getty)

Bakayoko już od kilku dni był w Londynie i regularnie wstawiał w social media zdjęcia z ośrodka treningowego Chelsea. Ogłoszenie transferu jednak nie nadchodziło, a kibice The Blues zaczęli żartować już o "najdłuższych testach medycznych w historii". W końcu, w sobotę klub potwierdził zakup.

"Jak wszyscy wiecie, uwielbiam mistrzostwa. Jestem mistrzem Francji, a teraz nie mogę się doczekać, by być mistrzem Anglii z moim wymarzonym klubem – Chelsea" – napisał Francuz na Twitterze. Żartobliwie podziękował też "swojemu agentowi – Michy'emu Batshuayiowi". Belgijski napastnik The Blues na Twitterze regularnie donosił kibicom o postępach w transferze Bakayoko.

22-letni pomocnik to trzeci po Willym Caballero i Antonio Ruedigerze letni nabytek w zespole Antonio Contego. W Monaco spędził trzy sezony. Klubowa strona Chelsea opisuje go jako "wysokiego, silnego i szybkiego środkowego pomocnika". W niebieskiej koszulce będzie grał z numerem 14.

podobne informacje

Glik wśród najlepszych. Po raz szósty w jedenastce kolejki

Najdroższe kadry świata. Najwięcej nie znaczy najlepiej

Piłkarscy bogacze Ligue 1. Neymar na topie, a Glik?

Z piekła do nieba. Monaco pokazało wielką wolę walki