tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piękny nokaut! Syrowatka zdobył pas WBA Continental

Co za walka w Londynie! Michał Syrowatka (19-1, 7 KO) pokonał przez techniczny nokaut w 12. rundzie Brytyjczyka Robbiego Daviesa jr (15-1, 11 KO) i wywalczył pas mistrza WBA Continental w wadze superlekkiej. To dla niego przepustka do walk z najlepszymi pięściarzami świata.
Świetna końcówka Syrowatki. Rywal poddany
Michał Syrowatka (L) i Robbie Davies jr (fot. Getty)

Eubank jr obronił tytuł. Show Brytyjczyka

Faworytem pojedynku był pięściarz gospodarzy. – Skoro znokautował go 40-latek, to ja sobie nie poradzę? – pytał posiadacz pasa, odnosząc się do porażki Syrowatki z Rafałem Jackiewiczem, która zastopowała jego karierę. Polak odpowiadał, że pojechał na Wyspy tylko po zwycięstwo.

Walka miała bardzo efektowny przebieg. Nie brakowało w niej wielu mocnych wymian. W dziewiątej rundzie mocno trafił Davies jr, a Syrowatka dotknął ringu pięścią. Sędzia zaczął liczenie. – To było nie fair. Po prostu Michał dotknął rękawicą podłoża i to był pretekst dla sędziego – komentował na gorąco Igor Jakubowski.

Sytuacja rozzłościła Polaka. Postawił wszystko na jedną kartę i już w dziesiątej rundzie Brytyjczyk znalazł się w opałach. Decydujący okazał się dopiero początek dwunastej odsłony. Syrowatka potężnie trafił rywala, a ten znalazł się na deskach. Zdołał wrócić do walki, ale nie przetrwał kolejnego natarcia. Jego trenerzy poprosili o przerwanie pojedynku. Obrażenia okazały się na tyle poważne, że Davies jr został po pojedynku odwieziony do szpitala.

W przypadku Polaka sprawdziła się współpraca z Andrzejem Liczikiem, który zastąpił w roli trenera Andrzeja Gmitruka. Syrowatka powinien teraz awansować w rankingu WBA. Sobotnia wygrana powinna rozpędzić jego karierę.

Gala w Londynie: M. Syrowatka – R. Davies (cała walka)

podobne informacje

Syrowatka rozbity w Anglii. Nokaut w 12. rundzie

Rywal Syrowatki chce rewanżu. "Czuję głód boksu"

Syrowatka: drzwi do dużych walk otworzyłem z buta!

Duży awans Syrowatki w rankingu WBA