Sensacja w Nowym Jorku. Kownacki znokautował Szpilkę!

Bokserska sensacja w Nowym Jorku! Adam Kownacki (16-0, 13 KO) w 4. rundzie znokautował faworyzowanego Artura Szpilkę (20-3, 15 KO), odnosząc największy triumf w karierze!
Artur Szpilka i Adam Kownacki (fot. Getty Images)

EUBANK OBRONIŁ TYTUŁ. SHOW BRYTYJCZYKA

Najbardziej nakręca mnie jednak fakt, że po tylu miesiącach oczekiwania wreszcie wracam na ring. Strasznie denerwowała mnie tak długa przerwazdradził Rafałowi Mandesowi ze SPORT.TVP.PL wracający po 18-miesięcznej przerwie "Szpila". W ostatnim występie został ciężko znokautowany w styczniu 2016 rok przez mistrza świata federacji WBC w kategorii ciężkiej, Deontaya Wildera (38-0, 37 KO).

Adam Kownacki (L) i Artur Szpilka (fot. Getty) Boksuję od trzynastu lat i wygrana może sprawić, że moje życie wywróci się do góry nogami. Jak pokonam Szpilkę, to otworzą się przede mną drzwi do jeszcze większych walk i jeszcze większych wyzwań, a co za tym idzie do jeszcze większych pieniędzy – marzył niepokonany Kownacki, który nie rywalizował wcześniej z nikim z czołówki.

Między pięściarzami momentami nie brakowało złej krwi. – To moje miasto! – usłyszał Szpilka na ceremonii ważenia. Jego rywal w wieku 7 lat przeniósł się z rodzicami do USA i zamieszkał w Nowym Jorku. Obie poprzednie walki w tym mieście "Szpila" przegrał przed czasem.

W sobotę w ringu w pierwszych minutach największą różnicę zrobiła praca nóg niedawnego pretendenta. Kownacki starał się wywierać presję, ale jego przeciwnik mądrze przepuszczał jego ataki i celnie kontrował.

W czwartej rundzie Szpilka znów opuścił ręce, przyjął serię mocnych ciosów z obu rąk i padł na deski. Wstał, ale po chwili sędzia przerwał walkę po kolejnym bombardowaniu ze strony Kownackiego i sensacja stała się faktem.

Wcześniej w sobotę największą wygraną w karierze zanotował Michał Syrowatka (19-1, 7 KO), który w ostatniej rundzie znokautował w Londynie faworyzowanego Robbiego Daviesa juniora (15-1, 11 KO). Boksujący w kategorii superlekkiej Polak odebrał rywalowi dający przepustkę do rankingów tytuł WBA Continental.