20 Dawid Szymonowicz 60'
35 Dawid Polkowski
  Mariusz Rumak
  Ireneusz Mamrot

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Jagiellonia Białystok 0:1. Decydujący gol Sekulskiego

W meczu 1. kolejki Ekstraklasy Jagiellonia Białystok pokonała w Niecieczy Bruk-Bet Termalicę 1:0 (0:0). W 47. minucie rozstrzygającego gola zdobył uderzeniem z rzutu karnego Łukasz Sekulski.
(fot. PAP)

W niedzielnym spotkaniu ekstraklasy piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza przegrali na swoim stadionie z Jagiellonią Białystok 0:1.

Dla trenerów Mariusza Rumaka (Bruk-Bet) i Ireneusza Mamrota (Jagiellonia) niedzielne spotkania było pierwszym w lidze w tej roli.

W pierwszej połowie niewiele ciekawego działo się na boisku. W 4. minucie Marian Kelemen instynktownie odbił piłkę po strzale z bliska Samuela Stefanika. Z kolei w 34. min ładnie uderzył Dmytro Chomczenowski i Jan Mucha musiał wykazać się sporymi umiejętnościami, aby jego drużyna nie straciła gola.

Druga połowa zaczęła się bardzo interesująco. W pole karne rywala wpadł z piłką Fiodor Cernych, a niemal zapaśniczym chwytem powalił go na ziemię Kamil Słaby. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno", a strzałem z 11 metrów pokonał golkipera Łukasz Sekulski. Była 47. min spotkania. Pięć minut później Słonie były bardzo bliskie wyrównania. Po dośrodkowaniu z prawej strony Patryka Fryca Bartosz Śpiączka uderzył piłkę głową w słupek.

Słupek uratował z kolei Bruk-Bet od utraty gola w 65. min., po strzale Cernycha.

Podopieczni Rumaka byli bliscy zdobycia gola w 85. min. Wówczas dwóch piłkarzy Bruk-Betu mogło uderzyć na bramkę rywala, ale wzajemnie sobie przeszkodzili w oddaniu strzału.

W minionym sezonie ostatnie spotkanie w Niecieczy Słonie rozegrały z Jagiellonią. Wówczas przegrały 1:2.