PGL Major: SK Gaming ogrywa PENTA Sports

Drużyna Pawła "Innocenta" Mocka nie podołała brazylijskim gwiazdom CS:GO. SK Gaming wygrywa na de_inferno 16:13 z PENTA Sports, pomimo świetnej walki Pawła i spółki.
Paweł "innocent" Mocek (Fot. SLTV)

Brazylijczycy z SK Gaming startują po względnie łatwiejszej stronie na mapie de_inferno, czyli obronie. Po wygranej rundzie pistoletowej bardzo szybko zdobywają kolejne rundy i całkowicie dominują spotkanie. Z każdą kolejną rundą widać, że PENTA nie ma absolutnie żadnego pomysłu na udany atak. Aż do 10. rundy nie udaje im się nawet podłożyć bomby. Sytuacja zmienia się dopiero w 11. rundzie, gdy PENTA w końcu zdobywa pierwszy punkt i mamy wynik 10:1 dla Brazylijczyków. Następna runda również pada łupem zespołu Pawła "Innocenta" Mocka. Okazuje się, że europejska drużyna nie planuje poddać się tak łatwo i gracze PENTA zaliczają świetny powrót, dzięki któremu pierwsza połowa kończy się wynikiem 10:5 dla SK Gaming. Druga połowa rozpoczyna się bardzo dynamicznie, ponieważ Brazylijczycy wbiegają na bombsite B, nad którym przejmują kontrolę oraz podkładają bombę.

Fantastyczne odbicie w wykonaniu graczy PENTA krzyżuje im jednak plany i "pistoletówka" tym razem idzie na konto drużyny Innocenta. Wydawałoby się, że PENTA bez problemów zdobędzie kolejną rundę, ale SK Gaming nieoczekiwanie wygrywa rundę ekonomiczną i mamy wynik 11:7 dla Brazylijczyków. Na szczęście Innocent i spółka zaczynają odrabiać straty i w końcu wychodzą na prowadzenie 12:11. Zawodnicy PENTA powiększają przewagę do 13:11, ale przegrywają kolejne dwie rundy i Brazylijczycy wyrównują spotkanie na 13:13, a chwilę później znowu zdobywają prowadzenie w meczu. SK Gaming bardzo spokojnie wygrywa wszystkie pozostałe potyczki i wygrywają mecz 16:13.