26 Filip Piszczek 64'
  Nenad Bjelica
  Radoslaw Mroczkowski

Lech Poznań – Sandecja Nowy Sącz 0:0. Słaby mecz w Poznaniu

W ostatnim niedzielnym meczu 1. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy pomiędzy Lechem Poznań a Sandecją Nowy Sącz padł bezbramkowy remis. Dla gości był to pierwszy mecz w historii na najwyższym poziomie rozgrywkowym.
Christian Gytkjaer, Michal Piter-Bucko (fot. PAP)

Początek meczu należał zdecydowanie do Kolejorza. Najlepszą sytuację gospodarze mieli w 17. minucie, gdy Mario Situm zgrał piłkę klatką piersiową do nadbiegającego Radosława Majewskiego, ale jego uderzenie z powietrza świetnie obronił Michał Gliwa. Sandecja przebudziła się po trzydziestu minutach i coraz częściej wyprowadzała groźne kontry. Dobrą okazję miał m.in. Adrian Danek, ale... nie trafił czysto w piłkę.

Druga połowa – łagodnie mówiąc – nie należała do najciekawszych. Lech wprawdzie atakował, jednak zawodnikom Nenada Bjelicy brakowało ostatniego podania i w efekcie sytuacji do strzelenia gola. Najlepszą miał w ostatnich sekundach Christian Gytkjaer. Po jego uderzeniu błąd popełnił Gliwa, ale w ostatniej chwili zdążył złapać piłkę na linii bramkowej.

Słaba postawa Lecha nie wzbudza optymizmu przed spotkaniem Ligi Europejskiej z Haugesund. W pierwszym meczu Kolejorz przegrał 2:3. Rewanż już w czwartek.