tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Koniec przygody Rybusa z Ligue 1. Czas na powrót do Rosji

Wszystko wskazuje na to, że Maciej Rybus opuści tego lata Olympique Lyon. Rosyjskie media twierdzą, że Polak wróci do Rosji i podpisze kontrakt z Lokomotiwem Moskwa.
Maciej Rybus (fot. Getty Images)

Przed rokiem Polak w ramach wolnego transferu zamienił Terek Grozny na Olympique Lyon. Początek w nowym klubie miał bardzo dobry, bo spośród pierwszych 15 spotkań ligowych opuścił zaledwie 3. Potem jednak złapał kontuzję i wypadł z gry, a gdy już powrócił do zdrowia to ciężko było mu się przebić do wyjściowego składu. Ostatecznie w lidze uzbierał 19 spotkań.

Francuzi jednak nie są dostatecznie zadowoleni z Rybusa i od jakiegoś czasu mówiło się już o jego powrocie do Rosji. Włodarze OL najprawdopodobniej skuszą się więc na ofertę Lokomotiwu Moskwa. Stołeczny klub oferuje za kartę zawodniczą zawodnika 1,5 miliona euro.

Zdaniem rosyjskiego "Sport Expressu" oba kluby dogadały się już w kwestii kwoty odstępnego i do dogrania pozostały już tylko najdrobniejsze szczegóły. Tym samym piłkarz powróci do ligi, w której grał łącznie przez cztery lata.

podobne informacje

Rybus: nie będziemy dostarczycielami punktów

Piękny gol Rybusa nie pomógł. Lokomotiw odpadł z LE

Liga Europejska: zwycięstwo Kędziory, remis Góralskiego

Nowa pozycja Rybusa. porażka Lokomotiwu