tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Padwa: trzeci wynik sezonu Kamili Lićwinko

Kamila Lićwinko skoczyła wzwyż 1,98 m i zajęła drugie miejsce w mityngu w Padwie. To najlepszy wynik w tym sezonie halowej mistrzyni świata z Sopotu (2014). Triumfowała Rosjanka startująca pod neutralną flagą Maria Lasickiene – 2,00.
Kamila Lićwinko (fot. Getty)

Diamentowa Liga: Wojciechowski najlepszy w skoku o tyczce

Lićwinko (KS Podlasie Białystok) ostatnie dni przed wylotem do Włoch spędziła na zgrupowaniu w Spale. Mówiła, że wszystko przebiegło zgodnie z planem i czuje się znakomicie.

W tym sezonie skacze równo i nie ma wahań formy. – To dzięki temu, że oddałam wiele skoków treningowych. Trochę zmieniliśmy przygotowania i jak na razie widać, że to był dobry ruch – powiedziała.

Tylko dwie lekkoatletki uzyskały w tym sezonie wyniki lepsze od Polki. Jest to niepokonana w tym roku Lasickiene (panieńskie Kuczina) – 2,06 oraz 19-letnia Amerykanka Vashti Cunningham - 1,99.

W Padwie wystartowało także dwoje polskich lekkoatletów na 800 m. Oboje zajęli siódme lokaty. Finalistka ubiegłorocznych igrzysk Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) miała czas 2.03,05, a wygrała Amerykanka Ajee Wilson – 1.59,19. Wicemistrz Europy z Zurychu (2014) Artur Kuciapski (AZS AWF Warszawa) pokonał dystans w 1.47,46. Zwyciężył Bośniak Amel Tuka – 1.45,61.

Kolejnym startem polskich lekkoatletów będą mistrzostwa kraju w dniach 21-23 lipca w Białymstoku.