tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Boniek i Glik chwalą nowy nabytek Legii. "Duży talent"

"Duży talent, który na razie nie eksplodował" – tak Cristiana Pasquato charakteryzuje Zbigniew Boniek. Pomocnik Juventusu lada dzień ma zostać nowym zawodnikiem Legii Warszawa.
Cristian Pasquato (fot. Getty)

Mecze Legii w eliminacjach LM tylko w TVP

Jako pierwsi o rozmowach z Pasquato poinformowali dziennikarze "Przeglądu Sportowego", a na Twitterze potwierdziła je Małgorzata Chłopaś, dobrze rozeznana w stołecznym klubie. Negocjacje szybko dotarły do szczęśliwego końca. "Włoch Pasquato będzie nowym zawodnikiem Legii – transfer definitywny. Raczej ostatnie letnie wzmocnienie, no chyba że trafi się jakaś okazja" – napisał Robert Błoński z "PS".

Do tego wpisu ustosunkowali się były i obecny reprezentant Polski. "Uważany za duży talent, który na razie nie eksplodował. Numer 10, dobra technika, widzi grę, sam jestem ciekaw, powodzenia!" – napisał prezes PZPN Zbigniew Boniek, a Kamil Glik dodał: "Stałe fragmenty też dobrze bije".

To nie jedyne pozytywne opinie, jakie o Włochu można znaleźć na Twitterze. Internauci informują, że w zeszłym sezonie Pasquato został wybrany jednym z odkryć pierwszej rundy rosyjskiej ekstraklasy. Wypożyczony do Krylji Sowietow Samara pomocnik "wyróżniał się, nie miał spadków formy, ma za to niezłe wykończenie".

Transfer Pasquato to efekt współpracy między Legią i Juventusem. Jak donoszą serwisy internetowe związane ze Starą Damą, w ramach rozliczenia do Turynu ma się przenieść obiecujący, chorwacki napastnik Sandro Kulenović.

(fot. Twitter.com)

podobne informacje

Wyścig o mistrzostwo trwa. Legia zdobyła Kraków

Pucharowe rozstrzygnięcia. Potęgi i... trzecioligowiec

PP: Legia znowu w finale! Gol w ostatniej minucie

Niewygodna przeszkoda. Legia mierzy w finał Pucharu Polski