tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Boski", "Nieskończony" – media o ósmym triumfie Federera

Roger Federer po raz ósmy wygrał wielkoszlemowy Wimbledon. Triumf Szwajcara szeroko komentują zagraniczne media, które nazywają go "Boskim" i "Nieskończonym". "Blick" zmienił nawet swoje internetowe i papierowe barwy na zielone – kolor wimbledońskiej trawy.
Roger Federer (fot. Getty)

Król Roger Ósmy: to jest magia nie do pojęcia

Federer rozbił w finale Marina Cilicia 6:3, 6:1, 6:4. Chorwat nie był w stanie nawiązać walki z rywalem, miał tez problemy zdrowotne. Po jednym z gemów... rozpłakał się. 35-latek pozostał niewzruszony i skompletował kolejny tytuł w Londynie.

"To była trzysetowa demolka" – piszą dziennikarze "La Gazetta dello Sport". Włoski dziennik na swojej okładce umieścił zdjęcia z pierwszego i ósmego triumfu Szwajcara. "Jest absolutnie wyjątkowy. To esteta tenisa. Czy nie jest najwybitniejszym sportowcem wszech czasów?" – zastanawiają się Włosi, tytułując go "Królem Rogerem VIII".

Okładka La Gazetta dello Sport (fot. TVP)

Federerowi hołd oddali jego rodacy. Dziennik "Blick" zmienił kolory swojego wydania internetowego i papierowego. Dominuje zieleń wimbledońskiej trawy. "Roger wyznaczył już sobie nowe cele. Jedno jest pewne – za rok powalczy o dziewiąty triumf. On chce wyrównać rekord Martiny Navratilovej" – napisał Marc Ribolla.

Wiele miejsca Szwajcarowi poświęcają inne zagraniczne media. Włoski "Tuttosport" nazywa go "Nieskończonym". Z kolei "L'Equipe" poświęcił mu efektowną okładkę. "Boski" – to tytuł francuskiego dziennika.

Dziennikarze "Daily Express" nazwali finał "płaczącym meczem". To ewidentne nawiązanie do zachowania Cilicia, który w drugim secie rozpłakał się. Wydawało się, że Chorwat nie będzie kontynuował gry, ale zacisnął zęby i dograł spotkanie. Spodziewanego widowiska jednak nie było. 35-latek rozbił rywala w godzinę i 45 minut.

fot. TVP

podobne informacje

Sensacyjna porażka Federera! A miał piłkę meczową...

Wimbledon: pewny awans Federera. Szwajcar goni rekord

Wimbledon: gładkie zwycięstwo Federera w drugiej rundzie

Wimbledon: Lopez odebrał rekord Federerowi