tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Prezes Bayernu: nie szukamy rywala dla Lewandowskiego

Po pozyskaniu Jamesa Rodrigueza Bayern Monachium nie planuje już żadnych wzmocnień w ofensywie. Prezes Karl-Heinz Rummenigge zapewnił też, że klub nie potrzebuje zmiennika dla Roberta Lewandowskiego.
Od lewej: James Rodriguez, Robert Lewandowski i Thomas Mueller (fot. Getty)

Kłopot bogactwa Bayernu. Co z Robbenem i Ribery'm?

Zgodziliśmy się z trenerem, że nie musimy już wzmacniać ofensywy. Nie szukamy też zastępcy dla Lewandowskiego. Robert może zagrać i wytrzymać 90 czy 95 procent meczów w sezonie. Jeśli zabraknie go w dwóch czy trzech, nie będzie to stanowić żadnego problemu – powiedział prezes zarządu Bayernu, a w przeszłości znakomity napastnik.

Robert Lewandowski (fot. Getty) Nie ma chętnego

Rummenigge zwrócił też uwagę na inny aspekt. – Poza tym trudno byłoby nam znaleźć napastnika odpowiedniej jakości, który zgodziłby się na dwa, trzy występy w podstawowym składzie, a resztę sezonu spędziłby na ławce rezerwowych.

Zaznaczył, że w razie konieczności na szpicy Polaka może zastąpić Thomas Mueller. – Może to nie jest typowy środkowy napastnik, ale z nim w tej roli nasza reprezentacja zdobyła w 2014 roku mistrzostwo świata – przypomniał.

Bayern wypożyczył Rodrigueza, króla strzelców mundialu w Brazylii, z Realu Madryt na dwa lata. W ofensywie 26-letni Kolumbijczyk może występować na wszystkich pozycjach. Mistrz Niemiec w niedzielę rozpoczął tournee po Azji. Pierwszym przystankiem jest Szanghaj.

Off we go!🇨🇳🇨🇳🛫🛫 #rl9

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

podobne informacje

Rummenigge: Lewandowski zostanie na przyszły sezon

Rummenigge: założę się, że Lewandowski nie odejdzie

Ribery i Robben odejdą? "Poważne" rozmowy w Bayernie

Brak alternatywy dla Lewandowskiego? "Wina Ancelottiego"