tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Media: jest porozumienie. Szczęsny "za drobne" w Juventusie

Arsenal zgodził się sprzedać Wojciecha Szczęsnego do Juventusu za dziewięć milionów euro – donoszą włoskie media. Polski bramkarz ma sfinalizować transfer do Starej Damy jeszcze w tym tygodniu.
Wojciech Szczęsny (fot. Getty)

Rozmowy na linii Londyn-Turyn trwały od tygodni. Arsene Wenger szybko oznajmił Szczęsnemu, że nie ma dla niego przyszłości w drużynie Kanonierów, ale oczekiwał za Polaka co najmniej 15 milionów euro. Twarde negocjacje po włoskiej stronie sprawiły jednak, że musiał zrewidować oczekiwania.

Gianluigi Buffon (fot. Getty) Juventus był gotów zapłacić za bramkarza kilka milionów euro. Ostatecznie stanęło na dziewięciu. Tak twierdzi m.in. Sky Sports Italia i turyński dziennik "Tuttosport". Szczęsny zarobi w Juve cztery miliony euro rocznie, ale co najmniej przez rok będzie tylko zmiennikiem Gianluigiego Buffona. Żywa legenda Starej Damy planuje zakończyć karierę po sezonie 2017/18.

Jak twierdzi "Tuttosport", 27-letni reprezentant Polski na początku tego tygodnia przejdzie testy w siedzibie Juve i podpisze kontrakt. Po 20 lipca zespół wylatuje na tournee po Stanach Zjednoczonych, gdzie w ramach International Champions Cup zmierzy się m.in. z Barceloną. 23 lipca ten mecz będzie można obejrzeć w TVP. Wtedy Szczęsny ma już być graczem mistrza Włoch.

Wychowanek Agrykoli Warszawa grał w Arsenalu od 2008 roku, a w 2011 został jego pierwszym bramkarzem. Z czasem stracił jednak zaufanie Wengera, a po "aferze papierosowej" został na dwa lata wypożyczony do Romy. Tam zyskał status jednego z najlepszych fachowców w Serie A. Dlatego kibiców Kanonierów dziwi tak niska cena, za jaką Francuz zgodził się sprzedać Szczęsnego.

podobne informacje

Mundial 2018. Kosztowne błędy. Największe kiksy bramkarzy

"Następcą tylko Mbappe". Reakcje na transfer Ronaldo

Kolejny w bramkarskim rodzie? Wojciech Szczęsny został ojcem

Mundial 2018. Pechowe turnieje Szczęsnego. "Fabiański postąpiłby inaczej"