tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Presidents Cup: Kantor i Łosiak na 3. miejscu

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zajęli trzecie miejsce w prestiżowym turnieju Presidents Cup w kalifornijskim Long Beach. Polacy w swoim ostatnim meczu pokonali Amerykanów Theodore'a Brunnera i Casseya Pattersona 2:1 (20:22, 21:15, 15:13).
Bartosz Łosiak i Piotr Kantor (fot. PAP)

W fazie grupowej Kantor (MKS Dąbrowa Górnicza) i Łosiak (Jastrzębie Borynia) zanotowali komplet zwycięstw, pokonując Kanadyjczyków Chaima Schalka i Bena Saxtona 2:0 (21:18, 21:19) oraz Sama Pedlowa i Sama Schachtera 2:1 (21:17, 17:21, 17:15), a także Niemców Markusa Boeckermanna i Larsa Flueggena 2:0 (21:17, 21:19). W ćwierćfinale uporali się z Włochami Adrianem Carambulą i Alexem Ranghierim 2:0 (27:25, 21:18). W pojedynku, którego stawką był awans do decydującego meczu, po raz drugi w imprezie spotkali się z Pedlowem i Schachterem, ale tym razem musieli uznać wyższość rywali – 1:2 (21:16, 15:21, 11:15).

W Kalifornii triumfowali Brazylijki Talita Da Rocha Antunes i Larissa Franca Maestrini oraz Amerykanie Nicholas Lucena i Philip Dalhausser.

Presidents Cup jest organizowany przez amerykańską federację. Zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn brało udział osiem par z USA i osiem spoza tego kraju. Zajmujący trzecie miejsce w rankingu FIVB Kantor i Łosiak – jako jedyni z Polaków – znaleźli się w gronie zaproszonych.

W czwartek rozpocznie się rywalizacja w zasadniczej części turnieju World Tour w Olsztynie. Dla wielu par będzie to ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami świata w Wiedniu (28 lipca – 6 sierpnia).

podobne informacje

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak mistrzami Polski w siatkówce plażowej

WT w siatkówce plażowej: Piotr Kantor i Bartosz Łosiak czwartą parą sezonu

World Tour w siatkówce plażowej. Fijałek i Bryl w finale

WT w siatkówce plażowej: Polacy bliscy awansu z grup