tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ranking ATP deblistów: życiowy wynik Kubota

Łukasz Kubot po zwycięstwie w wielkoszlemowym Wimbledonie awansował na czwarte - najwyższe w karierze - miejsce w rankingu ATP deblistów. Jego partner – brazylijski tenisista Marcelo Melo – wrócił na fotel lidera tego zestawienia.
Łukasz Kubot (fot. Getty Images)

Kubot na wimbledońskim balu. Taniec Federera i Muguruzy

Dotychczas najwyższą lokatą 35-letniego Polaka w deblu było siódme miejsce, które zajmował przez kilka tygodni w 2010 roku. Dwa lata temu lubinianin postanowił, że zrezygnuje ze startów w singlu i skupi się wyłącznie na grze podwójnej. Dzięki dobrym występom w parze z Melo w tym sezonie od maja na stale był w czołowej "10", a za sprawą triumfu w Londynie po raz pierwszy znalazł się w Top5.

Melo w roli lidera zadebiutował pod koniec 2015 roku, tuż po wygraniu turnieju w Wiedniu, gdzie – wówczas okazjonalnie – połączył siły z Kubotem.

W rankingu "Race to London", które wyłoni ośmiu uczestników kończącego sezon turnieju masters, polsko-brazylijska para umocniła się na prowadzeniu. Wygrała w tym roku pięć imprez i zapewniła już sobie - jako pierwszy debel - występ w listopadowym ATP Finals. Na 32. pozycji w tym zestawieniu są Marcin Matkowski i Białorusin Maks Mirnyj, ćwierćfinaliści zakończonego w niedzielę Wimbledonu.

W indywidualnym rankingu deblistów Matkowski jest 36.

Od Poznania do Wimbledonu. Kubot wzorem dla Hurkacza

podobne informacje

"Janowicz? Świetny facet! Radwańskiej brakuje mocy"

Kubot znów najlepszy. "Dodatkowe punkty za radość"

Bajkowy sezon Kubota. Sześć tytułów i milion dolarów

ATP Finals: Kubot i Melo bez szans w wielkim finale