tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Douglas Costa wypożyczony z Bayernu do Juventusu

Juventus przez długi czas negocjował z Bayernem Monachium warunki transferu Douglasa Costy, a obie strony w końcu doszły do porozumienia. Tym samym Brazylijczyk zamienia barwy mistrza Niemiec na mistrza Włoch w ramach rocznego wypożyczenia z opcją wykupu.
Douglas Costa (fot. Getty Images)

Skrzydłowy w Monachium spędził ostatnie dwa sezony, ale sternicy klubu uznali, że w dłuższej perspektywie nie zdoła zastąpić kogoś z dwójki zasłużonych skrzydłowych – Francka Ribery'ego lub Arjena Robbena. Mimo wszystko statystyki Costy prezentują się całkiem dobrze – łącznie w barwach monachijskiego zespołu rozegrał 77 spotkań w których zdobył 14 goli i zanotował 27 asyst. W czasie swojej gry w tym zespole wyróżnił się również tym, że zaliczył najwięcej prób dryblingu spośród wszystkich zawodników. Według portalu optasports.de aż 148 razy próbował w ten sposób mijać rywala.

W zbliżającym się sezonie Brazylijczyk miałby jednak jeszcze mniej okazji do tego, by cieszyć oczy kibiców z Allianz-Arena. Do Monachium trafili bowiem Serge GnabryCorentin Tolisso i – przede wszystkim – James Rodriguez. Tak szeroki wachlarz możliwości daje więc znacznie większe pole manewru w ofensywie Carlo Ancelottiemu.

Pierwotnie zakładano, że Douglas przeniesie się w ramach dwuletniego wypożyczenia, ale ostatecznie okres ten skrócono do roku. Juventus przeleje na konto Bayernu sześć milionów euro, ale w umowie zawarta będzie także możliwość transferu definitywnego. Koszt takiej transakcji? Zdaniem włoskich mediów około 40 milionów.