tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Łukasz Kubot
Marcelo Melo
Oliver Marach
Mate Pavić
3
:
2
5:7 7:5 7:6 [7:2] 3:6 13:11
Szczegóły
Data
15.07.2017, 17:05
Rozgrywki
Wimbledon 2017
Faza
Finał
Zwiń

Kubot: wisienką na torcie była kolacja zwycięzców

Kubot jest pierwszym Polakiem w historii, który może pochwalić się dwoma wielkoszlemowymi tytułami – pierwszy zdobył w 2014 w Australian Open. W poniedziałek wylądował na lotnisku w Poznaniu i odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali Wimbledon


Świętowanie
Trwało nawet więcej niż mecz finałowy. Wisienką na torcie była kolacja zwycięzców i uścisk ręki samego Rogera Federera. Ten moment z pewnością zapamiętamy do końca życie.

Gratulacje
Po meczu półfinałowym musiałem wyłączyć telefon. Przepraszam wszystkich, którym nie odpisałem na gratulacje. Wiadomości było ponad 500. Teraz będę miał czas, by świętować z najbliższymi. Dziękuje wszystkim, którzy mnie wspierali i kibicowali. To m.in. dzięki wam udało się wygrać tę ostatnią piłkę.

Życie toczy się dalej
Miałem bardzo dużo emocjonujących. Każdy mecz na trawie z naszym udziałem był taki. Działy się różne rzeczy, ale radziliśmy sobie z krytycznymi momentami. Był to jeden z najlepszych Wimbledonów także dlatego, że pogoda dopisała, co w Anglii prawie się nie zdarza. Kapitalny czas dla nas. Zapisujemy się do historii, marzenia się spełniają, ale życie toczy się dalej. Trzeba wracać do swoich obowiązków...

najpopularniejsze

PŚ: przełamanie w Wiśle? Nieudane inauguracje...

PŚ w Wiśle: pierwsze takie kwalifikacje. Triumf Krafta

Media: Kubica wniesie do zespołu 8 milionów euro

"Cukier" zamiast śniegu? Polacy gotowi na start sezonu

Z kortu do szwalni. Nowe życie Domachowskiej