tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Łukasz Kubot
Marcelo Melo
Oliver Marach
Mate Pavić
3
:
2
5:7 7:5 7:6 [7:2] 3:6 13:11
Szczegóły
Data
15.07.2017, 17:05
Rozgrywki
Wimbledon 2017
Faza
Finał
Zwiń

Kubot: wisienką na torcie była kolacja zwycięzców

Kubot jest pierwszym Polakiem w historii, który może pochwalić się dwoma wielkoszlemowymi tytułami – pierwszy zdobył w 2014 w Australian Open. W poniedziałek wylądował na lotnisku w Poznaniu i odpowiedział na pytania dziennikarzy.

Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrali Wimbledon


Świętowanie
Trwało nawet więcej niż mecz finałowy. Wisienką na torcie była kolacja zwycięzców i uścisk ręki samego Rogera Federera. Ten moment z pewnością zapamiętamy do końca życie.

Gratulacje
Po meczu półfinałowym musiałem wyłączyć telefon. Przepraszam wszystkich, którym nie odpisałem na gratulacje. Wiadomości było ponad 500. Teraz będę miał czas, by świętować z najbliższymi. Dziękuje wszystkim, którzy mnie wspierali i kibicowali. To m.in. dzięki wam udało się wygrać tę ostatnią piłkę.

Życie toczy się dalej
Miałem bardzo dużo emocjonujących. Każdy mecz na trawie z naszym udziałem był taki. Działy się różne rzeczy, ale radziliśmy sobie z krytycznymi momentami. Był to jeden z najlepszych Wimbledonów także dlatego, że pogoda dopisała, co w Anglii prawie się nie zdarza. Kapitalny czas dla nas. Zapisujemy się do historii, marzenia się spełniają, ale życie toczy się dalej. Trzeba wracać do swoich obowiązków...

najpopularniejsze

UEFA podała zasady, terminarz i logo Ligi Narodów

Real – Betis 0:1. Goście zatrzymali passę Królewskich

Mamut w Oberstdorfie największą skocznią na świecie

Świetny początek Messiego. W takim tempie może strzelić... 68 goli

Juventus – Fiorentina 1:0. Wymęczona wygrana Juve, bezrobotny Szczęsny