tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Szczęsny: wybrałem Juventus przez... Buffona

Wojciech Szczęsny dla klubowej telewizji Juventusu skomentował transfer do Turynu. Mistrzowie Włoch zapłacili za niego Arsenalowi 11 milionów euro. Poprzednie dwa lata Polak spędził na wypożyczeniu w Romie. – Przychodzę do klubu, który słynie ze zwycięskiej mentalności. Chcę kolejnych trofeów! – zadeklarował.
Wojciech Szczęsny (fot. Getty)

WZRUSZAJĄCE POŻEGNANIE SZCZĘSNEGO Z ARSENALEM

Zdaniem wielu ekspertów i kibiców bramkarz w debiutanckim sezonie w nowych barwach będzie musiał pogodzić się z rolą zmiennika Gianluigiego Buffona. Szczęsny nie sprawiał wrażenia przerażonego tą perspektywą...

Jego obecność była kolejnym czynnikiem przemawiającym za przejściem tu. Chcę podnosić umiejętności, a wspólne treningi z kimś takim jak Gianluigi na pewno mi w tym pomogą. To jeden z najlepszych – albo w ogóle najlepszy – bramkarz w historii. Zamierzam się od niego uczyć – przyznał Polak.

Moja charakterystyka? Jeszcze nie skończyłem się uczyć. Ciągle chcę się poprawiać. Jestem wybuchowy, lubię dokonywać interwencji, które wydają się niemożliwe. Muszę pracować nad tym, aby jak najdłuższej utrzymywać wysoką formę, jeśli chcę kiedyś osiągnąć poziom Buffona lub zbliżony. Przede mną wiele pracy – dodał.

Szczęsny w Turynie zastąpi Neto, który został sprzedany do Valencii. Brazylijczyk w trakcie ostatnich dwóch sezonów pełnił rolę rezerwowego bramkarza. W poprzednim sezonie rozegrał 14 meczów.

"Forza Juve". Szczęsny już w Turynie
Zobacz także Następca Daniego Alvesa? Juventus znalazł obrońcę

podobne informacje

Polacy we Włoszech: mistrz Szczęsny i skuteczni napastnicy

Szczęsny się doczekał. Polak numerem jeden w Juve

Szczęsny: grałem więcej, niż się spodziewałem

Weekend kadrowiczów: słaby występ "Lewego"