MŚ niepełnosprawnych: kolejne trzy medale Polaków

Trzy medale zdobyli w czwartek polscy lekkoatleci na mistrzostwach świata niepełnosprawnych w Londynie. Biało-czerwoni wzbogacili kolekcję o dwa srebra i jeden brąz.
Maciej Sochal (fot. Getty Images)

Srebrny medal w pchnięciu kulą w kategorii F55 zdobył Lech Stoltman. Poprawił swój wynik z igrzysk paraolimpijskich w Rio, gdzie stanął na najniższym stopniu podium. 32-latek uzyskał odległość 11.37 m, co było jego rekordem życiowym. Do pierwszego Ruzhdi Ruzhdiego z Bułgarii zabrakło mu 90 centymetrów.

Również srebrny krążek zdobył w konkursie rzutu maczugą (F32) Maciej Sochal. 29-letni lekkoatleta rzucił 33.22 m. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Algierii Lahouari Bahlaz (34.31). W 2016 roku polski zawodnik zdobył na igrzyskach paraolimpijskich złoty medal.

Joanna Mazur, Michał Stawicki (fot. Getty Images) Trzecie miejsce i tym samym brąz zdobył Joanna Mazur. Polka przebiegła dystans 400 metrów w kategorii T11 w czasie 1:01.94. Jej przewodnikiem był Michał Stawicki. Wygrała Chinka Liu Cuiqing z Xu Donglinem (58.51). Wcześniej Polka zdobyła złoty medal na 1500 metrów.

Przed czwartkiem 51-osobowa polska reprezentacja miała w dorobku szesnaście medali. Teraz mają ich już dziewiętnaście!