MŚ niepełnosprawnych: Ciuksza znów wicemistrzem!

W piątek polscy lekkoatleci zdobyli kolejne trzy medale mistrzostw świata niepełnosprawnych w Londynie. Na najniższym stopniu podium stanęli: Klaudia Maliszewska w pchnięciu kulą, Krzysztof Ciuksza w biegu na 400 metrów i Aleksander Kossakowski na 1500 metrów.
Krzysztof Ciuksza (fot. paralympic.org.pl)

Dla Ciukszy było do drugie wicemistrzostwo świata, ponieważ wcześniej był drugi w zmaganiach na 200 metrów. Polak przegrał jedynie z Australijczykiem Jamesem Turnerem, ale za to pokonał trójkę medalistów igrzysk paraolimpijskich z Rio. W finale uczestniczył także Jakub Rega, który ukończył wyścig na ósmym miejscu.

Brązowe medale zdobyli z kolei kulomiota Klaudia Maliszewska i biegacz Aleksander Kossakowski (z przewodnikiem Sylwestrem Lepiarzem). Polka z wynikiem 7,81 nie była jednak w stanie rywalizować z Ukrainką Marią Pomazan (12,63 m) i Chinką Jun Wang (12,24 m). Z kolei Kossakowski był wolniejszy od Kenijczyka Samwel Kimaniego i Kanadyjczyka Jasona Dunkerleya.