tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Amnestia ESL dla oszustów. Byli gracze iBUYPOWER wrócą do gry!

Organizacja ESL ogłosiła zniesienie dożywotniego zakazu gry dla zawodników zamieszanych w ustawianie meczów przed 15 lutego 2015. Oznacza to, że do aktywnej rozgrywki w turniejach ESL powrócą byli gracze iBUYPOWER.
fot. Facebook

Decyzja ESL podyktowana była sugestiami organizacji Esports Integrity Coalition (ESIC), która przeprowadziła ankietę wśród 7 tysięcy członków społeczności CS:GO. Ankieta dotyczyła opinii społeczności na temat zasadności wyroków za oszustwa, ustawianie meczów i doping. Włodarze ESL odbyli również rozmowy z profesjonalnymi graczami podczas turnieju ESL One Cologne, aby poznać ich zdanie.

Zasady turniejowe dla wszystkich zawodów ESL i ESEA zostaną zaktualizowane 1 sierpnia 2017. Wszystkie dyskwalifikacje związane z ustawianiem meczów przed 15 lutego 2015 będą cofnięte, co odnosi się głównie do byłych graczy iBUYPOWER i Epsilon. ESL wprowadzi również inne zasady wyciągania konsekwencji za inne przewinienia. Cheatowanie (używanie niedozwolonych programów podczas gry) będzie karane 2-letnim lub dożywotnim zakazem gry, w zależności od wieku gracza i skali oszustwa. Za ustawianie meczów gracze będą mogli otrzymać zakaz gry na 5 lat wzwyż. Od 1 do 2 lat będzie przysługiwać za używanie nielegalnych substancji podczas turnieju.

ESL zastrzega również, że w przypadku organizowania wspólnych zawodów z firmą Valve (twórcy CS:GO), dyskwalifikacja jest dalej aktualna. Jest to spowodowane tym, że to właśnie włodarze Valve nałożyli na graczy karę, której zdecydowali się już nigdy nie cofnąć.

fot. Facebook

Sytuacja iBUYPOWER

Team iBUYPOWER to amerykańska drużyna e-sportowa, która swego czasu uważana była za najlepszą w Północnej Ameryce. W styczniu 2015 roku społecznością CS:GO wstrząsnęła informacja, że zespół iBUYPOWER został oskarżony o ustawienie meczu z NetcodeGuides.com. Wszystkie dowody świadczyły przeciwko graczom, dlatego reprezentanci zespołu - Sam „DaZed” Marine, Braxton „swag” Pierce, Keven „AZK” Lariviere oraz Joshua „steel” Nissan - zostali dożywotnio zdyskwalifikowani ze wszystkich turniejów organizowanych przez Valve, co później zostało rozciągnięte także na wydarzenia ESL. Jedyną osobą, która uchroniła się przed karą, był Tyler „Skadoodle” Latham, który aktualnie jest snajperem Cloud9. Latham odmówił ustawienia meczu i nie miał żadnego udziału w profitach, które wpłynęły na konta graczy iBP.

Zwycięzca Majora: spełniło się moje marzenie
Rozemocjonowany Zeus po wygranym Majorze
Major w Krakowie co roku? "Chcemy tutaj wracać!"

podobne informacje

FIFA 18: znamy mistrza Polski. Legia lepsza od Jagi

Mecz dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na IEM