Kownacki z pierwszym golem i asystą w Sampdorii [wideo]

Dawid Kownacki wszedł z ławki, asystował przy golu na 2:0, a potem sam zdobył ostatnią bramkę w towarzyskim meczu Sampdorii Genua z US Cremonese (3:0). W sparingu zagrali też Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.
Dawid Kownacki (L) i Filip Djuricić (fot. instagram.com/unionecalciosampdoria)

Dla 20-letniego Kownackiego to pierwszy gol w barwach Sampdorii po tym jak dołączył do niej z Lecha Poznań. Polski napastnik w 60. minucie zastąpił doświadczonego Fabio Quagliarellę i już minutę później asystował przy bramce Filipa Djuricicia. W 72. minucie sam ustalił wynik spotkania.

Z trybun ten mecz oglądał nowy selekcjoner reprezentacji U21, Czesław Michniewicz. W pierwszym składzie drużyny Marco Giampaolo wyszli Bartosz Bereszyński i Karol Linetty.

W środę rozlosowano terminarz Serie A na sezon 2017/18. Sampa w pierwszej kolejce, 20 sierpnia zmierzy się u siebie z beniaminkiem Benevento. Tydzień później czeka ją wyjazd do Florencji na mecz z Fiorentiną, z którą "Kownaś" też był przez jakiś czas łączony.