tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Następny Major CS:GO dopiero w 2018 roku

Portal HLTV.org przekazał informację, według której firma Valve Corporation (twórcy CS:GO) ma zorganizować następny turniej Major dopiero w styczniu lub lutym 2018.
(fot. flickr.com)

Emocje po PGL Major Kraków dopiero zaczynają opadać. Turniej w Krakowie przyciągnął mnóstwo widzów do TAURON Arena, ale także przed ekrany monitorów, ponieważ rozgrywki były transmitowane na portalu Twitch.tv. Serwis HLTV.org zdecydował się na kontakt z włodarzami Valve Corporation, aby poznać datę kolejnych zawodów tej rangi. Okazało się, że Valve nie zamierza organizować Majora w tym roku.

Hiko wraca do gry. Wzmocnił Rogue

W 2014 i 2015 roku mogliśmy cieszyć się trzema Majorami rocznie, ale w 2016 twórcy gry zdecydowali się na wsparcie tylko dwóch takich imprez. Wychodzi na to, że 2017 też jest rokiem tylko dwóch Majorów. Pierwszy odbył się w styczniu pod nazwą ELEAGUE Major, który wygrało Astralis, a drugie miejsce zajęli gracze Virtus.pro. Drugim, i jak się okazało ostatnim w tym roku Majorem, był oczywiście PGL Major Kraków.

Valve zaprosiło organizatorów imprez e-sportowych, aby przedstawili swoje propozycje organizacji i przebiegu nadchodzącego Majora. Wśród firm, które mogłyby być zainteresowane takim przedsięwzięciem są ELEAGUE, ESL, PGL, DreamHack i StarLadder. Portal HLTV.org przekazał także, że w rozmowie z Valve padła informacja, jakoby Major w 2018 miałby się odbyć w styczniu lub na początku lutego.

Major w Krakowie co roku? "Chcemy tutaj wracać!"
Zwycięzca Majora: spełniło się moje marzenie
Rozemocjonowany Zeus po wygranym Majorze