tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Natus Vincere traci dwójkę graczy!

Ladislav "Guardian" Kovacs i Denis "seized" Kostin odeszli z szeregów Natus Vincere, o czym poinformowała organizacja na swojej stronie internetowej. Słowacki snajper oraz rosyjski kapitan znajdują się aktualnie na liście transferowej.
(fot. facebook)

Decyzja o zmianie Guardiana i seizeda została podjęta niedługo po PGL Major Kraków. Na’Vi borykało się z wieloma problemami przez cały rok. Odpadli w fazie grupowej na DreamHack Open Tours, ESL Pro League Season 5 Finals, a także na ostatnim Majorze w Krakowie. Porażka na PGL Major była swoistym katalizatorem zmian personalnych, głównie dlatego, że gracze stracili status "Legend", który mieli od czasów ESL One Cologne 2014.

Następny Major CS:GO dopiero w 2018 roku

Guardian i seized zdobyli kilka tytułów podczas swojego pobytu w Na’Vi. Na dwóch Majorach (DreamHack Open Cluj-Napoca 2015 oraz MLG Columbus 2016) udało im się wywalczyć srebrne medale. Wygrali IEM San Jose 2015, a także ESL One New York 2016. Ladislav "Guardian" Kovacs jest powszechnie uważany za jednego z najlepszych snajperów CS:GO. W 2015 roku został drugim najlepszym graczem świata według rankingu portalu HLTV.org. W 2016 roku wylądował na 17. miejscu.

Włodarze organizacji poinformowali, że Guardian i seized wystawieni zostali na listę transferową, także można spodziewać się, że ich kontrakty zostaną wykupione w najbliższej przyszłości. W oficjalnym komunikacie zarząd Na’Vi przekazał informację, że niedługo poznamy także nazwiska nowych graczy. Aktualnie skład Natus Vincere prezentuje się następująco: Oleksandr "s1mple" Kostyliev, Ioann "Edward" Sukhariev, Egor "flamie" Vasilev, Andrey "Andi" Prokhorov (trener).

Major w Krakowie co roku? "Chcemy tutaj wracać!"

podobne informacje

AGO zagra z Na’Vi w ESL Pro League