tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kierowca Renault pytany o Kubicę. "To dla niego świetna sytuacja"

Robert Kubica weźmie udział w testach F1 na torze Hungaroring, które odbędą się 1 i 2 sierpnia po niedzielnym Grand Prix Węgier. Poprowadzi tegoroczny bolid Renault – ten sam, w którym ściga się Nico Hulkenberg – jeden z kierowców zespołu. "Bild" przeprowadził wywiad z Niemcem, w którym zawodnik opowiadał także o powrocie Polaka.
Robert Kubica (Fot. Getty Images)

"Ptak ze złamanym skrzydłem". Media widzą Kubicę w F1

Hulkenbrg brał udział w tegorocznych testach na torze w Bahrajnie, ale tym razem jego miejsce zajmie Kubica. – Dla niego jest to znakomita sytuacja po tym, co mu się przydarzyło. Pamiętam, jak szybko jeździł w Formule 1. Nie będę tym razem brał udziału, ale z pewnością zapytam go o wrażenia – powiedział.

Niemiec wyraził także swoją opinię na temat ewentualnego powrotu Polaka do Formuły 1 i współzawodnictwa w jednej stajni. – Naprawdę, nie myślę o tym. Mogę jeździć z kimkolwiek. Kolega z drużyny jest kolegą z drużyny. Trzeba mieć profesjonalne podejście. Zobaczymy, co się stanie w przyszłości – dodał.

Formuła 1 jest dyscypliną, w której wyniki są ściśle związane z osiągami samochodu i pracą całego zespołu. Zestawił ją z jedną ze swoich największych pasji – tenisem. – Jestem świadomy, że wiele zależy od bolidu, wysiłku drużyny. W tenisie jeżeli coś ci nie wychodzi, musisz wziąć się w garść na koniec meczu i nie możesz obwiniać innych – stwierdził Hulkenberg.

Dla Kubicy będą to trzecie testy w tym roku. Wcześniej prowadził bolid Lotus-Renault E20 na torach w Walencji i Le Castellet.

"Myślałem, że Kubica już nie da rady. Ale teraz..."
Czy Robert Kubica wróci w tym roku do F1?
Czy Robert Kubica wróci w tym roku do F1?
  • 69.6%Tak
  • 30.4%Nie

podobne informacje

Kubica: wiedziałem, że to mój ostatni rajd. Ferrari by mi zabroniło

Formuła 1: Kubica wierzy w powrót. "Jestem w lepszej formie niż dawniej"

F1: Kubica z najgorszym czasem treningu. Pokaz siły Mercedesa

Formuła 1: Szybka i deszczowa Austria. Kubica ponownie na torze