tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Polki w elicie! "Jestem dumna z naszej drużyny"

Polskie siatkarki pokonały w finale World Grand Prix II Dywizji reprezentację Korei Południowej 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) i po czterech latach przerwy awansowały do elity. – Wybraliśmy najlepszy dzień na wygraną – przyznała Berenika Tomsia, środkowa biało-czerwonych.
Siatkarki reprezentacji Polski (fot. FIVB)

PRZEZ FINAL FOUR WORLD GRAND PRIX DO... LIGI ŚWIATOWEJ?!

Polki w rundzie eliminacyjnej dwukrotnie spotkały się z Azjatkami i dwukrotnie schodziły z parkietu pokonane (1:3 i 0:3). W finale turnieju w Ostrawie nie były zatem faworytkami, ale ostatecznie nie dały szans rywalkom i to siatkarski Jacka Nawrockiego mogły cieszyć się ze zwycięstwa i awansu.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu zwycięstwa, tym bardziej jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że w tym sezonie przegraliśmy z tym zespołem już dwa razy. Zagraliśmy jednak z pasją i determinacją, a nasze bloki były perfekcyjnie ustawiane – przyznał selekcjoner biało-czerwonych.

Berenika Tomsia (fot. FIVB) Radości nie kryła także Tomsia. – Mecze z Koreą zawsze były bardzo trudne, dlatego zwycięstwo cieszy podwójnie. Od samego początku byłyśmy bardzo skoncentrowane, wiedziałyśmy, że musimy zachować spokój do samego końca. Jestem dumna z naszej drużyny – dodała środkowa reprezentacji Polski.

Koreanki z kolei winę za porażkę zrzuciły na zmęczenie.

Rozgrywki World Grand Prix są bardzo długie. To nie jest styl, do którego się przyzwyczailiśmy. Polska bardzo poprawiła swoją grę i zaprezentowała się całkowicie inaczej od wcześniejszych naszych potyczek. Od samego początku była na nas nałożona spora presja, bo wielu oczekiwało, że wygramy ten mecz. To nie był nasz dzień – zaznaczył Sungjin Hong, trener Azjatek. – Na pewno byłyśmy zmęczone po spotkaniu półfinałowym. Polska ma dobry, silny zespół. Wprawdzie wcześniej dwukrotnie pokonałyśmy tę drużynę, ale tym razem to rywalki były lepsze – dodała Yeon Koung Kim, kapitan reprezentacji Korei.

Niewykluczone, że od przyszłego sezonu cykl World Grand Prix zastąpi żeńska Liga Światowa. W elicie zagra 16 zespołów, a Polki mają być zaproszone do grupy stałych uczestników tej rywalizacji. Gdyby jednak nie doszło do reorganizacji rozgrywek, to biało-czerwoni dzięki wygranej w Ostrawie i tak zagrają w elicie.

Czy drużyna Jacka Nawrockiego ma szansę na nawiązanie do sukcesów legendarnych "Złotek"?
Czy drużyna Jacka Nawrockiego ma szansę na nawiązanie do sukcesów legendarnych "Złotek"?
  • 63.2%Tak
  • 36.8%Nie

podobne informacje

El. ME siatkarek: Polki bez liderki w Bielsku-Białej

Pierwszy krok siatkarek w kierunku ME

Wygrana Polek na inaugurację World Grand Prix

Wygrana siatkarek w sparingu z Czeszkami