tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Madison Square Garden Company zainwestuje w e-sport

Firma Madison Square Garden Company zainwestuje w e-sportową organizację Counter Logic Gaming – poinformował portal ESPN.
Madison Square Garden (fot. Getty Images)

Natus Vincere traci dwójkę graczy!


Umowa pomiędzy Counter Logic Gaming (CLG) i Madison Square Garden Company ma zostać zawarta, ponieważ organizacja CLG zamierza wykupić permanentne członkostwo w amerykańskiej edycji League of Legends Championship Series. Na razie CLG przekazało swoją aplikację firmie Riot Games (twórcy League of Legends) i czekają na jej rozpatrzenie.

W przypadku pozytywnej opinii Riot Games, włodarze CLG będą musieli opłacić swoje miejsce, a kontrakt będzie opiewał na 10 milionów dolarów. Niezbędnym wsparciem finansowym dla organizacji ma być właśnie firma z Nowego Jorku. Jeśli tak się stanie, to w sezonie 2018 gracze pod banderą CLG będą mogli kontynuować swój udział w lidze.

Nie jest to jednak pierwszy raz, kiedy ta wielomiliardowa firma ma okazję wspierać rozwój e-sportowego świata. Przez ostatnie dwa lata Madison Square Garden Company organizowało wydarzenia e-sportowe w swoich obiektach. Chicago Theater oraz słynne nowojorskie Madison Square Garden były głównymi arenami zmagań dla łącznie trzech turniejów w League of Legends, a w bostońskim Wang Theater zorganizowany został major w Dota 2. Mistrzostwa Świata Call of Duty w 2016 roku odbyły się także w obiekcie firmy, którym jest The Forum w Los Angeles.

Counter Logic Gaming

CLG to organizacja e-sportowa założona przez byłego profesjonalnego gracza League of Legends, Georga "HotshotGG" Georgallidisa. Na początku CLG funkcjonowało tylko w świecie League of Legends, gdzie gracze zatrudnieni przez organizację regularnie od 2013 roku występowali w północnoamerykańskiej edycji League of Legends Championship Series (NA LCS), która jest najbardziej prestiżową ligą tej gry. Aktualnie CLG zrzesza zawodników z kilku różnych gier, m.in. League of Legends, CS:GO i Overwatch.

podobne informacje

"Nerchio": trudno mówić o szansach na wygraną jeśli nie znasz przeciwnika

Alonso założył drużynę... e-sportową. "Każdy kierowca jest graczem"

Jack & Jones nowym sponsorem Astralis

Gillette zostało sponsorem TSM