tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Lekkoatletyczne MŚ: sprawdź plan transmisji TVP

4 sierpnia w Londynie rozpoczynają się mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Transmisje z zawodów widzowie obejrzą w TVP1, TVP2, TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Dwójka Polaków: Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek są liderami światowych tabel. Czy z Londynu wrócą ze złotymi medalami?
Anita Włodarczyk (fot. Getty Images)

W tym sezonie żaden z zawodników nie jest w stanie zbliżyć się do osiągnięć wspomnianych reprezentantów Polski. Włodarczyk i Fajdek to nasi najwięksi faworyci, ale o medale będą walczyć także inni: Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk w pchnięciu kulą, Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski w skoku o tyczce, Kamila Lićwinko i Sylwester Bednarek w skoku wzwyż, Joanna Jóźwik, Adam Kszczot i Marcin Lewandowski na 800 m, Piotr Małachowski i Robert Urbanek w rzucie dyskiem czy Wojciech Nowicki w rzucie młotem.

Wieczorne finały pokaże TVP1 i TVP2. Całość, w tym poranne eliminacje, będzie można zobaczyć w TVP Sport, na stronie SPORT.TVP.PL oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Zawody z Londynu skomentują: Włodzimierz Szaranowicz, Przemysław Babiarz i Marek Jóźwik. Ekspertem będzie były halowy mistrz Europy i świata w siedmioboju – Sebastian Chmara. Reporterem w stolicy Wielkiej Brytanii – Aleksander Dzięciołowski. Studio poprowadzi Maciej Kurzajewski.

5 rzeczy, dla których trzeba oglądać lekkoatletyczne MŚ

MŚ: kiedy polskie medale? Sprawdź naszą prognozę

podobne informacje

Sensacja na 200 metrów. Turek mistrzem świata!

Trener Kszczota: to najlepszy biegacz w polskiej historii

Trzecie złoto Bolta. Katastrofa Amerykanów

Zdobył złoto, choć... musiał zejść z trasy