14 Dries Mertens 63'
0 Adam Ounas 63'
32 Leonardo Pavoletti

Milik spudłował karnego. Atletico – Napoli 2:1

Arkadiusz Milik nie wykorzystał rzutu karnego, a jego Napoli przegrało 1:2 (0:0) z Atletico Madryt w towarzyskim meczu turnieju Audi Cup, rozgrywanym w Monachium. Polski napastnik grał do 63. minuty. W tym samym czasie na boisku pojawił się Piotr Zieliński.
Arkadiusz Milik (fot. Getty Images)

Obaj reprezentanci Polski znaleźli się w pierwszym składzie włoskiego zespołu. W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, a najlepszą okazję zmarnował Milik. Rzut karny wywalczył Jose Callejon, a strzał naszego rodaka z jedenastu metrów obronił Jan Oblak.

Po przerwie to Hiszpan jako pierwszy trafił do siatki, popisując się pięknym uderzeniem z woleja. Wyrównał w 72. minucie Fernando Torres, a dziewięć minut później zwycięskiego gola strzelił Luciano Vietto. Atletico utrzymało prowadzenie, mimo że w 89. minucie za drugą żółtą kartę z boiska wyleciał Diego Godin.

W drugim półfinale turnieju gospodarz – Bayern Monachium – zmierzy się z Liverpoolem. Wiele wskazuje na to, że w akcji zobaczymy Roberta Lewandowskiego. Na czwartek zaplanowano finał oraz mecz o 3. miejsce imprezy.