tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

FIFA organizuje turniej w... FIFĘ. Startuje 19 zespołów z całego świata

Międzynarodowa federacja piłki nożnej FIFA zorganizuje pierwszy pod własną egidą Klubowy Puchar Świata (FIFA Interactive World Cup) w grę FIFA17. W Londynie zmierzą się przedstawiciele dziewiętnastu zespołów z całego świata. Wyłoni ich turniej kwalifikacyjny, który rozpocznie się 5 sierpnia.
(fot. TVP)

Madison Square Garden Company zainwestuje w e-sport


Uczestników finałowego turnieju kwalifikacyjnego wyłoniły eliminacje regionalne. Pierwsze rozpoczęły się już 4 lutego w Paryżu. Pozostałe rozgrywane były w Sydney, Miami, Vancouver, Madrycie, Berlinie, Dausze, Monachium oraz Los Angeles. Z prawie miliona zawodników próbujących swoich sił, w grze zostało już tylko kilkunastu.

Kwalifikacje trwać będą od 15 do 18 sierpnia, a transmisję przeprowadzi oficjalna strona FIFA. Wystąpi w nich 24 zawodników z 19 zespołów. Zostaną oni podzieleni na dwie dywizje – jedna będzie rywalizowała na konsoli XBOX, druga na Playstation 4. Do wielkiego finału, które również odbędzie się w Londynie, awansuje po jednym najlepszym zawodniku z każdej grupy.

Lista zespołów:

Manchester City
Valencia CF
Brondby IF
Schalke
Sampdoria
PSG
Olympique Lyon
West Ham United
VfL Wolfsburg
New York City Football Club
Ajax Amsterdam
FC Nantes
Feyenoord Rotterdam
AS Roma
River Playte
VfB Stuttgart
Heracles Almelo
Sporting Lizbona
PSV EindhovenPopularność e-sportu wciąż rośnie. Najbardziej znane drużyny piłkarskie już od dawna zatrudniają graczy, którzy reprezentują ich klub. Teraz swój krok wykonała FIFA. Możemy się spodziewać, że rozgrywek tego typu będzie już tylko więcej.

podobne informacje

"Nerchio": trudno mówić o szansach na wygraną jeśli nie znasz przeciwnika

Alonso założył drużynę... e-sportową. "Każdy kierowca jest graczem"

Jack & Jones nowym sponsorem Astralis

Gillette zostało sponsorem TSM