tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Friberg zwolniony z kontraktu w NiP

Adam "friberg" Friberg został wolnym agentem. Organizacja Ninjas in Pyjamas zdecydowała się na rozwiązanie kontraktu z byłym strzelcem.
Friberg w barwach Ninjas in Pyjamas (fot. PAP)

Friberg przestał reprezentować barwy Ninjas in Pyjamas w czerwcu, a w jego miejsce zwerbowany został 19-letni Fredrik "REZ" Sterner. Od tego momentu szwedzki strzelec nie pojawiał się zbyt często publicznie, poza pomocą w analizie gry na ESL One Cologne na początku lipca. Friberg pozostawał jednak uwiązany kontraktem z NiP, przez co nie wiadomo było, czy będzie miał możliwość gry pod innymi barwami. Teraz główny zainteresowany podzielił się informacją na temat swojej przyszłości na portalu Twitter:

Przez ostatnie kilka tygodni zastanawiałem się bardzo mocno nad tym, co chcę robić, czy dalej grać, czy robić coś innego. Ciągle czuję głód gry i będę kontynuował grę w CS:GO na najwyższym poziomie i poświęcę dodatkowe godziny, aby znowu móc podnieść trofeum.

Po rozmowach z NiP, zarząd zgodził się na uwolnienie mnie spod kontraktu i wystawienie mnie, jako wolnego strzelca na nadchodzący sezon. Byłem związany z organizacją od jej odrodzenia w 2012 i to, że nie będę mógł dalej reprezentować ich podczas gry będzie dla mnie dziwne, ale organizacja i sami gracze zawsze będą mieli specjalne miejsce w moim sercu. – napisał Friberg.

Na razie nie wiadomo, jaki kurs obierze kariera friberga. Niedawno gracz napisał na Twitterze, że jest otwarty na przeprowadzkę do Stanów Zjednoczonych, aby dołączyć do którejś z drużyn tam grających. Na chwilę obecną nie ma jednak żadnej potwierdzonej informacji na temat pozyskania talentów friberga przez którąkolwiek z drużyn w Europie i Północnej Ameryce.

Ninjas in Pyjamas

Jest to szwedzka organizacja e-sportowa założona w 2000 roku, której zawodnicy rywalizowali w Counter-Strike 1.6 do 2007 roku, kiedy to NiP zaprzestało działalności. W 2012 roku nastąpił powrót zespołu, tym razem na platformie CS:GO. Drużyna zdominowała pierwsze lata istnienia sceny nowej wersji gry. Szwedzi zdobyli 87 zwycięstw i nie ponieśli żadnej porażki na turniejach LAN w okresie wrzesień 2012 – kwiecień 2013, co jest absolutnym rekordem w historii CS:GO.

Aktualnie ekipa NiP znajduje się w lekkim dołku. Od zajęcia pierwszej lokaty na IEM Oakland 2016 w listopadzie, gracze nie potrafią zdobyć żadnego tytułu. Z pewnością dość dużym sukcesem było dla nich wygranie DreamHack Open Valencia 2017 w połowie lipca, ale trzeba przyznać, że turniej ten nie był naszpikowany najlepszymi drużynami świata, które w tym samym czasie walczyły na PGL Major Kraków. Najbliższym prawdziwym sprawdzianem dla NiP będzie DreamHack Masters Malmö, które rozpocznie się 30 sierpnia.

Sesja wieczorna (piątek, 4 sierpnia):

20:00 – 100 metrów [M] (preeliminacje)
20:20 – rzut dyskiem [M] (eliminacje A)
20:30 – skok w dal [M] (eliminacje)
20:35 – 1500 metrów [K] (runda 1)
20:45 – skok o tyczce [K] (eliminacje)
21:20 – 100 metrów [M] (runda 1)
21:45 – rzut dyskiem [M] (eliminacje B)
22:20 – 10000 metrów [M] (finał)

podobne informacje

"Nerchio": trudno mówić o szansach na wygraną jeśli nie znasz przeciwnika

Alonso założył drużynę... e-sportową. "Każdy kierowca jest graczem"

Jack & Jones nowym sponsorem Astralis

Gillette zostało sponsorem TSM