tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Łatka do CS:GO. Tec-9 osłabiony

W wersji beta CS:GO dostępna jest nowa aktualizacja. Łatka naprawia błąd z tzw. „crouch-jumpem”, usuwa możliwość cichego skoku oraz wprowadza zmiany do pistoletu Tec-9.
Janusz Pogorzelski (Fot. Getty)

Jedną z głównych zmian jest naprawienie tzw. „crouch-jumpa”, który był wykorzystywany przez zespół BIG w trakcie PGL Major Kraków. Sytuacja odbiła się szerokim echem, ponieważ gracze wszystkich drużyn zawarli dżentelmeńskie porozumienie, według którego nie będą używać tej techniki. „Crouch-jump” pozwalał bowiem na zobaczenie przeciwnika, ale w taki sposób, że przeciwnik nie widział wykonującego skok. W nowej łatce puszczenie przycisku kucania w locie, będzie równoznaczne z tym, że słyszalne będzie lądowanie na ziemi.

Kolejną bardzo ważną zmianą jest korekta pistoletu Tec-9. Ten słynący z wielkiej mobilności i celności pistolet od dawna prosił się o dokładniejsze zbalansowanie. Programiści z Valve chcą postawić na użycie pistoletu, które wymagać będzie większych umiejętności, ale zachowa przy tym wysoką mobilność broni.

Pełna lista zmian:
[Gameplay]
– Pierwsze zmiany dotyczące pistoletów, które mają na celu położenie nacisku na użycie większych umiejętności w przypadku tych broni, poczynając od Tec-9
– Tec-9: Tec-9 został skorygowany, aby podkreślić celowanie z zachowaniem mobilności broni. Obecne zmiany zawierają:
• poprawiona celność przy oddawaniu pojedynczego strzału
• znacząco zmniejszona celność przy szybkim strzelaniu
• magazynek zmniejszony do 18 kul, a rezerwowa amunicja do 90 kul
– Rozszerzony system zapobiegawczy wysokości kamery, aby zapobiegać sytuacji, w której kamera z pierwszej osoby jest wyżej, niż kamera modelu trzeciej osoby u tego samego gracza w powietrzu
– Gracze będą wydawali dźwięk lądowania na ziemi, jeśli odcisną kucanie podczas „crouch-jumpa”
– Naprawiono kilka nieścisłości, gdzie dźwięki nie były odpowiednio nadawane, jeśli gracz był otoczony ścianami. (Dzięki simpleavaster!)
[Linux]
– Naprawienie sposobu, w jaki CS:GO się włącza, dzięki czemu jest jeden proces mniej