tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: reprezentant North przesunięty do rezerwy

Emil „Magisk” Reif potwierdził na portalu Twitter odsunięcie go z podstawowego składu zespołu North. Młody Duńczyk został przeniesiony na ławkę rezerwowych.
Emil „Magisk” Reif

Duński zespół North występował na PGL Major Kraków kilka dni temu. Udało im się wyjść z grupy, ale w ćwierćfinale przegrali 2-0 z polskim Virtus.pro i odpadli z turnieju. W lutym tego roku North pozyskało usługi Philipa „aizy” Aistrupa, który wszedł w miejsce Rubena „RUBINO” Villarroela, ale Duńczykom nie udało się przekuć tej zmiany na istotne sukcesy.

Od dłuższego czasu społeczność podnosiła temat ewentualnych zmian w North, ponieważ ostatni duży tytuł zdobyli w październiku 2016, kiedy grali jeszcze pod banderą Team Dignitas. Udało im się wtedy pokonać Virtus.pro w finale EPICENTER:Moscow 2016. Decyzja jest dość szokująca, ponieważ Magisk jest statystycznie najlepszym graczem drużyny i bardzo często potrafił samemu uratować losy spotkania. Nie pojawiła się jeszcze oficjalna informacja o tym, kto zastąpi 19-letniego Duńczyka w North, ale jednym z kandydatów może być Valdemar „valde” BjørnVangså, który niedawno został zwolniony z zespołu Heroic. Na chwilę obecną składNorth prezentuje się następująco:
Mathias „MSL” Lauridsen
René „cajunb” Borg
Kristian „k0nfig” Wienecke
Philip „aizy” Aistrup
Casper „ruggah” Due (trener)
Emil „Magisk” Reif (rezerwowy)

Organizacja North

North jest drużyną, która została założona przez klub F.C. Copenhagen i Nordisk Film (najstarsze aktywne studio filmowe świata). W styczniu 2017 obie organizacje zdecydowały się na pozyskanie byłych graczy Team Dignitas i zagwarantowanie im kontraktów oraz wszelkiego rodzaju wsparcia. Warto zaznaczyć, że gracze North mogą korzystać ze wszystkich obiektów i sztabu klubu F.C. Copenhagen, m.in. obiektów rekreacyjnych, wsparcia fizjoterapeutów i psychologów. Zawodnicy sponsorowani są także m.in. przez firmę odzieżową Adidas.