tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ 2018: niegroźny pożar na stadionie w Samarze

Niegroźny pożar wybuchł na budowanym stadionie w rosyjskiej Samarze, jednej z aren przyszłorocznych mistrzostw świata w piłce nożnej. Nikt nie ucierpiał – poinformowały w czwartek miejscowe media.
Tak ma wyglądać stadion w Samarze w trakcie MŚ (fot. Getty Images)

Przyczyny pożaru nie zostały jeszcze dokładnie ustalone. – Zapaliły się pozostałości budowlane, jak drewniane deski i stare plastikowe rury, które powinny zostać wcześniej usunięte, ale tego nie zrobiono. Więcej było dymu niż ognia – stwierdziła rzecznika tamtejszych władz regionalnych Anna Sitnik.

Stadion w liczącej ponad milion mieszkańców Samarze nie uległ jakimkolwiek zniszczeniom, nie było też osób poszkodowanych. Za rok odbędzie się tam sześć meczów mundialu, w tym jeden ćwierćfinał.

Blatter wybiera się na MŚ do Rosji. "Zaprosił mnie Putin"

To drugi taki incydent w ostatnich kilku tygodniach na stadionach MŚ 2018. W połowie czerwca wybuchł pożar na Wołgograd Arenie. Ogień szybko został ugaszony, nikt nie odniósł obrażeń.

Piłkarski czempionat globu odbędzie się od 14 czerwca do 15 lipca na 12 stadionach w 11 miastach, m.in. w Moskwie, Sankt Petersburgu i Soczi.

podobne informacje

Sampaoli przewidział klęskę Chile. "Drużyną rządzą imprezowicze"

Kadra wraca do TVP. Co nas czeka w 2017 roku?

MŚ 2018: 1,5 miliona zamówień na bilety, najwięcej z Rosji i Meksyku

Rewolucja w Ameryce Płd. Aż pięć nowych twarzy...