Citi Open 2017
1/4 finału
Grandstand 1

Waszyngton: kanadyjska rewelacja poza turniejem. Krecz Halep

Simona Halep niespodziewanie pożegnała się z turniejem WTA w Waszyngtonie. Rumunka poddała w trzecim secie spotkanie ćwierćfinałowe z Jekateriną Makarową. Oprócz Rosjanki w półfinale znalazły się Julia Goerges, Oceane Dodin i Andrea Petkovic.
Simona Halep (fot. Getty)

Koniec sezonu Wawrinki. "To trudna decyzja"

Bezproblemowo w najlepszej czwórce zameldowała się Goerges, która gładko pokonała Monicę Niculescu 6:3, 6:4. Awans zabrał jej nieco ponad 90 minut.

Więcej dramaturgii było w pozostałych spotkaniach. Halep toczyła wyrównany bój z Makarową, ale nie była w stanie dokończyć pojedynku. Jako powód podała wycieńczenie. Rywalką Rosjanki w półfinale będzie Dodin, która po niesamowitej walce wyeliminowała Sabine Lisicki. Niemka prowadziła już 3:1 w tie-breaku trzeciego seta, ale nie była w stanie utrzymać tej przewagi.

Rewelacją turnieju w Waszyngtonie była Bianca Andreescu. 17-latka wyeliminowała z imprezy Camilę Giorgi i Kristinę Mladenovic. Pojedynek przeciwko Petkovic również zaczęła z dużym animuszem. Prowadziła już nawet 5:1 w pierwszym secie, ale roztrwoniła zaliczkę i doszło do tie-breaka. W nim więcej zimnej krwi zachowała co ciekawe zwyciężczyni juniorskiego Australian Open w grze podwójnej. W kolejnych fragmentach meczu była już bezradna. W drugiej i trzeciej partii wygrała zaledwie trzy gemy.

Transmisje z decydującej fazy turnieju w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.