tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Johaug "pocieszyła się" willą za dwa miliony euro

Therese Johaug, utytułowana biegaczka narciarska, czekająca na werdykt Trybunału Arbitrażowego ds. sportu (CAS ) w sprawie dyskwalifikacji za doping kupiła dom w Oslo za dwa miliony euro.
Therese Johaug (fot. Getty)

Prestiżowa willa o powierzchni 400 metrów kwadratowych, z trzypokojowym domkiem gościnnym na posesji, położona jest w odległości 20 minut spacerem od kompleksu narciarskiego Holmenkollen. Biegaczka posiada w tej samej dzielnicy apartament, który został wstawiony na sprzedaż za 700 tysięcy euro, oraz mieszkanie w centrum Oslo.

W nowym domu zamieszka ze swoim partnerem życiowym, mistrzem świata w wioślarstwie (2013) Nilsem Jacobem Hoffem.

Willa była wystawiona na sprzedaż za 17 milionów koron, lecz biegaczka tak bardzo chciała ją kupić, że wylicytowała cenę 18,8 miliona koron (2 mln. euro).

Milionowa oferta sponsorska dla Johaug

Sprawa jej dopingu ciągnie się już ponad dziesięć miesięcy. Rozpoczęła się podczas kontroli 16 września, kiedy u biegaczki wykryto niedozwolony steryd clostebol. Po przeprowadzonych w styczniu przesłuchaniach przez Norweską Konfederację Sportu (NIF) została 10 lutego zdyskwalifikowana na 13 miesięcy, do 18 listopada.

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) 7 marca zakwestionowała karę, uważając że jest zbyt niska i skierowała apelację do CAS.

Biegaczka został przesłuchana przez CAS 6 czerwca i początkowo termin ogłoszenia ostatecznego werdyktu zapowiedziany został na koniec lipca. Przed kilkoma dniami CAS przesunął go jednak na 18 sierpnia.

podobne informacje

Therese Johaug wróci do biegów jeszcze w tym sezonie!

Pjongczang: banknot olimpijski z podpisem Therese Johaug

Bjoergen najpopularniejszym sportowcem Norwegii

Johaug przerwała treningi. "Muszę odnaleźć siebie"