tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kamil Glik bohaterem AS Monaco. Francuska prasa doceniła Polaka

Kamil Glik już w pierwszym meczu sezonu Ligue 1 przypomniał o sobie kibicom. Polak był bohaterem piątkowego spotkania AS Monaco – Toulouse (3:2), strzelając zwycięskiego gola dla swojej drużyny. Grę obrońcy doceniły francuskie media.
Kamil Glik (fot. PAP/EPA)

Glik uratował Monaco. Udana inauguracja sezonu

Redakcja "L'Equipe" za gracza meczu uznała Joao Moutinho, który asystował przy bramkach stoperów: Jemersona i Glika. Zauważono, że nie było pewne, komu zapisać zwycięskie trafienie, ponieważ dotknięcie piłki przez Polaka było prawie niewidoczne. Ostatecznie, gola zapisano na jego konto.

Źródło: L'Equipe

"France Football" pisze o trudnym początku mistrza, który dwukrotnie przegrywał, ale ostatecznie pokazał klasę, odwracając losy spotkania. Podkreślono, że nie było łatwo m.in. przez brak sprzedanych latem Tiemoue Bakayoko, Nabila Dirara, Benjamina Mendy'ego i Bernardo Silvy.

Źródło: France Football

Lokalne "Nice Matin" podkreśla rolę Polaka, którego określa jako "jednego z bohaterów spotkania", które dla AS Monaco było niezwykle trudne, ale – co najważniejsze – zwycięskie.

Źródło: Nice Matin

Według fachowego whoscored.com, najlepszym graczem spotkania był Fabinho – minimalnie lepszy od wyróżnianego przez francuską prasę Moutinho. Kamil Glik, w ocenie portalu, należał do najlepszych na boisku (nota: 7,5). Miał 76 procent celności podań, wygrał sześć pojedynków główkowych i – przede wszystkim – idealnie znalazł się w polu karnym po podaniu Moutinho. Podobną ocenę dostał partner Polaka ze środka obrony, Jemerson, który również wpisał się na listę strzelców.

Źródło: whoscored.com

Glik nie zapomniał o korzeniach. Wybudował boisko
Czy AS Monaco obroni tytuł mistrza Francji?
Czy AS Monaco obroni tytuł mistrza Francji?
  • 54.2%TAK
  • 45.8%NIE

podobne informacje

Mundial 2018. Glik rozważa odejście z reprezentacji Polski

"N" jak... niski pressing. Alfabet kadry na MŚ 2018

Mundial 2018. Mecz o honor znaczy zmiany. Inne oblicze Polaków?

Mundial 2018. Kamil Glik przed meczem z Japonią. "Chcemy wynagrodzić porażkę"