tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ulga polskich faworytów. "Nasze tyczki się znalazły"

"Tyczki Pawła Wojciechowskiego i Piotrka Liska są już w Londynie, jadą właśnie na stadion" – poinformował kierownik polskiej reprezentacji startującej w mistrzostwach świata Piotr Długosielski. Sprzęt nie przyleciał razem z zawodnikami i obaj byli mocno zestresowani.
Piotr Lisek (L) i Paweł Wojciechowski (fot. Getty)

– Panował trochę informacyjny chaos. Nie wiedzieliśmy, gdzie jest sprzęt, trudno było cokolwiek ustalić. Faktem było, że nie przyleciał razem z zawodnikami. Został zapakowany na późniejszy samolot, ale na lotnisku Heathrow twierdzono, że ich nie ma – powiedział Długosielski.

Piotr Lisek (L) i Paweł Wojciechowski (fot. Getty) Kierownictwo polskiej ekipy wysłało na lotnisko wolontariuszkę, która swoimi kanałami próbowała ustalić, co się stało. Oprócz tyczek zgubiono także oszczepy Marceliny Witek.

– Lotnisko w Londynie jest potężne i po prostu gdzieś sprzęt zaginął. Na szczęście wszystko jest. Nawet poprosiłem wolontariuszkę, żeby przysłała mi zdjęcie, że na pewno wszystko jest w porządku, bo chciałem mieć pewność – dodał Długosielski, niegdyś znakomity biegacz na 400 m.

Eliminacje skoku o tyczce odbędą się w niedzielę. Po raz drugi w tym sezonie Wojciechowski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) i Lisek (OSOT Szczecin) „stracili” sprzęt na lotnisku.

– Jestem w szoku, że coś takiego znowu nam się zdarza. Najpierw sprzęt nie wrócił z mityngu Diamentowej Ligi w Rabacie. Czekaliśmy na nie ponad dwa tygodnie i teraz znowu. Nie rozumiem, w czym jest problem, skoro to jest lot bez przesiadek! Tyczki to nie jest mała walizka, więc nie mieści mi się w głowie, jak można coś takiego zgubić – powiedział Lisek.

Polscy tyczkarze są w formie, która powinna dać im nie tylko finał, ale i walkę o medale. Kwalifikacje odbędą się w niedzielę o godz. 11.40 czasu polskiego. By dostać się do finału, należy skoczyć 5,75 lub zmieścić w dwunastce. Liderem światowej tabeli jest Amerykanin Sam Kendricks (6,00), drugi jest Wojciechowski, który wynikiem 5,93 poprawił w tym sezonie rekord Polski na stadionie.

podobne informacje

Pojedynki gwiazd na lekkoatletycznych mistrzostwach Polski. Będą medale w Berlinie?

Wzbudza kontrowersje, pobiegnie w Polsce. Caster Semenya gwiazdą Memoriału Kamili Skolimowskiej

Puchar Świata: duży sukces i małe wątpliwości. Będzie worek medali w Berlinie?

Polacy obronią miejsce na podium? Transmisja lekkoatletycznego Pucharu Świata w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji