Finał
Stadium
Pojemność: 2445

Stanford: zacięty finał. Keys wygrała z Vandeweghe

Madison Keys pokonała Coco Vandeweghe 7:6 (4), 6:4 w finale turnieju WTA w Stanford. Dla Amerykanki to trzeci tytuł w karierze. W równolegle rozgrywanej imprezie w Waszyngtonie triumfowała Rosjanka Jekaterina Makarowa.
WTA Stanford, finał: Coco Vandeweghe – Madison Keys
Madison Keys (fot. Getty)

TRANSMISJE TURNIEJU WTA W TORONTO OD PONIEDZIAŁKU W TVP SPORT, APLIKACJI MOBILNEJ I SPORT.TVP.PL

O losach finałowego spotkania zadecydowało kilka piłek. W zaciętym finale więcej szans na przełamanie rywalki w pierwszym secie miała Vandeweghe, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Doszło do tie-breaka, w którym więcej zimnej krwi zachowała Keys.

W drugiej partii do stanu po 4 obie tenisistki pewnie wygrywały swoje podanie. Kluczowy dla losów rywalizacji okazał się dziewiąty gem, w którym młodsza z Amerykanek przełamała serwis przeciwniczki.

Dla Keys to trzeci tytuł w karierze i jednocześnie pierwsza turniejowa wygrana w tym roku. 22-latka poprzednie dwa triumfy odniosła na kortach trawiastych – w Birmingham (2016) i Eastborune (2014).

Vandeweghe będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w pierwszej rundzie turnieju WTA w Toronto. Spotkanie zostanie najprawdopodobniej rozegrane we wtorek lub środę.

Makarowa pierwszą damą Waszyngtonu

Jekaterina Makarowa (fot. Getty) W niesamowitym stylu zwycięstwo w turnieju w Waszyngtonie odniosła Jekaterina Makarowa. Rosjanka przegrywała już 3:6, 5:6. Jej rywalka – Julia Goerges – nie domknęła jednak meczu. Straciła swój serwis, przegrała również tie-breaka drugiego seta.

W trzeciej partii Niemka była tłem dla przeciwniczki i przegrała 0:6. Dla 29-latki z Moskwy to trzecie zwycięstwo w karierze. Czekała na nie ponad trzy lata. Po raz ostatni triumfowała w Pattayi.