Raport kadrowiczów: Glik i Lewandowski bohaterami

W miniony weekend reprezentanci Polski rozegrali kolejne mecze w klubach. Bardzo dobrze zaprezentowali się Kamil Glik i Robert Lewandowski. Liderzy kadry strzelili po golu i przyczynili się do zwycięstw AS Monaco oraz Bayernu Monachium.
Kamil Glik (fot. PAP/EPA)

"Lewy": będziemy mocni jak w dwóch ostatnich latach

"Lewy" zdobył bramkę w starciu o Superpuchar Niemiec z Borussią Dortmund. Później wykorzystał również "jedenastkę" w serii rzutów karnych. Gorzej to spotkanie będzie wspominał Łukasz Piszczek, który w dużym stopniu przyczynił się do utraty drugiego gola.

Piotr Zieliński (fot. Getty Images) Rywalizację w Ligue 1 udanie rozpoczął Kamil Glik i jego Monaco. Polak strzelił zwycięskiego gola dla mistrzów Francji w starciu z Toulouse (3:2). Francuska prasa chwaliła Glika, którego wskazano jako jednego z bohaterów meczu.

Z bramki cieszył się także Piotr Zieliński z Napoli. Polak wszedł na boisko w 71. minucie towarzyskiego spotkania z Bournemouth i w 84. minucie zdobył wyrównującą bramkę.

W pierwszych meczach sezonu dobrze zagrali też skrzydłowi, którzy występują w Championship. Kamil Grosicki i Paweł Wszołek mieli po asyście w starciach Hull City i Queens Park Rangers.

Grosicki z asystą na inaugurację

BRAMKARZE

Łukasz Fabiański (Swansea City) – cały mecz towarzyski z Sampdorią (4:0)
Łukasz Skorupski (AS Roma) – Roma w miniony weekend nie rozegrała żadnego meczu
Wojciech Szczęsny (Juventus) – nie zagrał w meczu towarzyskim z Tottenhamem (0:2)

OBROŃCY

Łukasz Piszczek
(Borussia Dortmund) – cały mecz w Superpucharze Niemiec z Bayernem Monachium (2:2, k. 2:3), ocena 3 (skala 1-10, SPORT.TVP.PL), ocena "3" (skala 6-1, "Bild")
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – do 75. minuty w towarzyskim meczu z Betisem (1:2)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 66 minut w meczu towarzyskim ze Swansea (0:4)
Thiago Cionek (Palermo) – cały mecz Pucharu Włoch z Virtusem Francavilla (5:0)
Kamil Glik (AS Monaco) – cały mecz ligowy i gol z Toulouse (3:2), ocena "7" (skala 1-10, SPORT.TVP.PL)
Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – na ławce w meczu ligowym z Amiens (2:2)
Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa) – cały mecz ligowy z SKA Chabarowsk (1:0), ocena "7,34" (skala 1-10, Whoscored.com)
Maciej Sadlok (Wisła Kraków) – cały mecz ligowy z Wisłą Płock (1:0)
Artur Jędrzejczyk (Legia Warszawa) – cały mecz ligowy z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (0:1), ocena "4" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy")
Michał Pazdan (Legia Warszawa) – cały mecz ligowy i żółta kartka z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (0:1), ocena "5" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy")

POMOCNICY

Jakub Błaszczykowski
(VfL Wolfsburg) – od 77. minuty w meczu towarzyskim z Fiorentiną (0:2)
Grzegorz Krychowiak (Paris Saint-Germain) – poza kadrą w meczu z Amiens (2:0)
Kamil Grosicki (Hull City) – 91 minut i asysta w meczu z Aston Villą (1:1)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – od 46. minuty w meczu towarzyskim ze Swansea (0:4)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 71. minuty i gol w meczu towarzyskim z Bournemouth (2:2)
Paweł Wszołek (QPR) – cały mecz ligowy i asysta z Reading (2:0)
Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad) – poza kadrą w meczu z Vitosha Bistritsa (4:2)
Krzysztof Mączyński (Legia Warszawa) – cały ligowy mecz z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (0:1), ocena "5" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy")
Damian Dąbrowski (Cracovia) – leczy kontuzję, nie zagrał w meczu ligowym z Lechem Poznań (0:2)
Sławomir Peszko (Lechia Gdańsk) – cały mecz ligowy z Górnikiem Zabrze (1:1), ocena "6" (skala 1-10, "Przegląd Sportowy")
Rafał Wolski (Lechia Gdańsk) – kontuzjowany, nie zagrał w meczu z Górnikiem Zabrze (1:1)

NAPASTNICY

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – cały mecz, gol i żółta kartka w Superpucharze Niemiec z Borussią Dortmund (2:2, 3:2 k.), ocena "7" (skala 1-10, SPORT.TVP.PL), ocena "2" (skala 6-1, "Bild")
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – od 71. minuty w meczu towarzyskim z Bournemouth (2:2)
Kamil Wilczek (Broendby IF) – na ławce w meczu ligowym z FC Kopenhaga (1:0)
Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – do 54. minuty w meczu ligowym z KV Oostende (1:0)
Dawid Kownacki (Sampdoria)– do 46. minuty w meczu towarzyskim ze Swansea (0:4)