tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dookoła Beneluksu: Sagan pierwszym liderem

Mistrz świata Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) wygrał pierwszy etap kolarskiego wyścigu Dookoła Beneluksu z Bredy do miejscowości Venray (180 km). Słowak minimalnie wyprzedził po sprincie z peletonu Niemca Phila Bauhausa (Sunweb).
Peter Sagan (fot. Getty Images)

Obaj kolarze wpadli na metę niemal równocześnie, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był foto-finisz. Trzecie miejsce zajął Duńczyk Magnus Cort Nielsen (Orica-Scott).

– Moje ciało było drugie na mecie, ale mój rower był trochę szybszy. Dopiero po pięciu minutach dowiedziałem się, że wygrałem – powiedział Sagan, cytowany na portalu sport.be.

W imprezie bierze udział dwóch Polaków. Łukasz Wiśniowski (Sky) zajął 24. miejsce, natomiast kolega Sagana z drużyny Maciej Bodnar był przedostatni (175.). Obaj przyjechali w peletonie. Wyścig w Holandii i Belgii jest zaliczany do klasyfikacji UCI World Tour. Wcześniej znany był pod nazwą Eneco Tour.

Impreza składająca się z siedmiu etapów potrwa do niedzieli. We wtorek kolarze będą rywalizować w jeździe indywidualnej na czas na dziewięciokilometrowym odcinku wokół Voorburga.

podobne informacje

Dookoła Beneluksu: Wellens wygrał etap, Dumoulin liderem

Dookoła Beneluksu: wygrana Theunsa, Bodnar wciąż drugi

Dookoła Beneluksu: etap dla Sagana, Bodnar nadal drugi

Dookoła Beneluksu: drugie miejsce Bodnara