tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Mistrzów. Partizan ukarany za rasistowskie zachowanie kibiców

Partizan Belgrad dwa najbliższe domowe mecze europejskich pucharów zagra przy pustych trybunach. To kara za rasistowskie zachowanie oraz użycie materiałów pirotechnicznych przez kibiców mistrza Serbii w dwóch spotkaniach eliminacyjnych Ligi Mistrzów.
Kibice Partizana nie obejrzą z trybun dwóch meczów w europejskich pucharach (Fot. Getty Images)

Partizan został oskarżony przez UEFA o rasistowskie zachowanie swoich kibiców, którzy użyli również środków pirotechnicznych i wdzierali się na murawę. Zdarzenia te miały miejsce podczas meczów z Buducnostią Podgorica i Olympiakosem Pireus.

Ten pierwszy zespół wyeliminowany został przez serbską drużynę w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów (2:0 w dwumeczu). Jednak w kolejnej fazie Partizan był słabszy od Greków (3:5 w dwumeczu).

Kibice Partizana w trakcie meczu z Olympiakosem (Fot. Getty Images) Dodatkowo UEFA nałożyła karę trzeciego meczu przy pustym stadionie, ale w zawieszeniu na trzy lata. Serbowie zapłacą też grzywnę w wysokości 130 tys. euro.

Pierwszy mecz objęty karą zostanie rozegrany 17 sierpnia, kiedy to Partizan podejmie węgierski Videoton FC w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej.

podobne informacje

Ujpest z Pucharem Węgier, Partizan najlepszy w Serbii

Wciąż bez porażki. Górnik zremisował z Partizanem

4 gole w Glasgow. Niezapomniany mecz Dziekanowskiego

CAS uchylił wykluczenie Partizana z europejskich rozgrywek