tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ: Bolt wystąpi w eliminacjach sztafety

Słynny jamajski sprinter Usain Bolt potwierdził, że wystąpi już w eliminacjach sztafety 4x100 m w lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie. Wcześniej startował głównie w finałowych biegach i cztery razy z rzędu poprowadził kolegów do triumfu w tej imprezie.
Londyn: Justin Gatlin mistrzem świata. Usain Bolt trzeci!
Usain Bolt (fot. Getty Images)

Gatlin: Bolt powiedział mi, że nie zasłużyłem na gwizdy

Nie rozmawialiśmy o tym ani nie trenowaliśmy przeprowadzenia zmian. Wszyscy jednak są gotowi. Nie mogę się już doczekać rywalizacji w sztafecie – przyznał Bolt, cytowany przez brytyjskie media.

30-letni sprinter, ośmiokrotny mistrz olimpijski, w sobotę będzie chciał powetować sobie trzecie miejsce w finale na 100 m. Co prawda zdobył 14. medal imprezy tej rangi, ale w ostatnim starcie w karierze na tym dystansie był trzeci, za Amerykanami Justinem Gatlinem i Christianem Colemanem. Był to jednocześnie jego ostatni występ indywidualny, gdyż jeszcze przez MŚ zdecydował, że nie pobiegnie na 200 m, choć jest rekordzistą globu.

Eliminacje sztafety 4x100 m zaplanowano na sobotnie przedpołudnie, a finał odbędzie się wieczorem. Oprócz niego w ekipie Jamajki wystąpią inni doświadczeni sprinterzy Yohan Blake, Asafa Powell i Nickel Ashmeade.

Sebastian Chmara: Bolt przestraszył się wojny nerwów

podobne informacje

Porażka w piłkarskim debiucie Usaina Bolta

Kolejne testy Bolta. Tym razem... Norwegia

Lekkoatletyka bez bohaterów. "Trudny czas"

Bolt: liczę na ofertę od Manchesteru United