tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Krychowiak trafi do Hiszpanii? "Jest jedną z dwóch opcji"

Grzegorz Krychowiak raczej nie zostanie w Paryżu na następny rok. Trener Unai Emery otwarcie zasugerował mu zmianę klubu. Piłkarz jednak powoli i ostrożnie planuje swój transfer. Odrzucił ofertę Nantes, bo chce grać w Hiszpanii lub Włoszech.
Grzegorz Krychowiak (fot. Getty Images)

Media: Juventus włączy się do walki o Krychowiaka

Pensja pomocnika odstrasza potencjalnych kupców (4,8 miliona euro brutto rocznie). To duża suma jak na pomocnika, który w minionym sezonie rozegrał zaledwie kilka spotkań w pełnym wymiarze. Krychowiak nie zamierza jednak rezygnować z wysokich zarobków, dlatego chce kontynuować karierę w jednej z topowych drużyn w Europie.

W ostatnim czasie wiele mówiło się o transferze do Valencii. Priorytetem drużyny z Hiszpanii jest jednak Geoffrey Kondogbia, który gra w Interze. – Delegacja klubu przebywa w Mediolanie, aby negocjować transfer Jeisona Murillo i przekonać do sprzedaży Kondogbii. W najbliższych dniach sytuacja powinna się wyjaśnić – wyjaśnił Pascu Calabuig, dziennikarz gazety "Superdeporte".

Grzegorz Krychowiak (L) i Wojciech Szczęsny (fot. Getty Images) Valencia nie wyklucza jednak transferu Polaka. – Zarówno Kondogbia, jak i Krychowiak są w kręgu zainteresowań klubu, ale ze względu na kwestie finansowe może sprowadzić tylko jednego – dodał.

Transfer jest jednak uzależniony od negocjacji z piłkarzem Interu. – Valencia potrzebuje tylko jednego defensywnego pomocnika. Krychowiak byłby opcją bardziej ekonomiczną – stwierdził Calabuig.

Gdyby Kondogbia rzeczywiście podpisał kontrakt z Valencią, wtedy Krychowiakowi otworzyłyby się drzwi… w Interze. Miałby wypełnić lukę po odejściu Francuza. Temat transferu pojawił się już kilka miesięcy temu. "Corriere dello Sport" poinformowało, że dyrektor sportowy – Piero Ausilio – odbył w maju podróż do Paryża, aby przekonać piłkarza do zmiany otoczenia. Rozmowy mogą zostać wznowione w najbliższych dniach.

Krychowiak w ostatnim czasie odrzucił ofertę Nantes. Polski właściciel francuskiego zespołu – Waldermar Kita – gwarantował mu miejsce w wyjściowym składzie i pracę z uznanym trenerem Claudio Ranierim. Pomocnik preferuje jednak powrót do Hiszpanii lub transfer do ligi włoskiej. Wydaje się, że jego przyszłość jest związana właśnie z którymś z tych dwóch krajów.

Czy Grzegorz Krychowiak trafi do Valencii?
Czy Grzegorz Krychowiak trafi do Valencii?
  • 36.3%Tak
  • 63.7%Nie