Armando Sadiku90'
8.08.2017, 18:00
Puchar Polski, 2017/2018, 1/16 finału

PP: efektowny gol samobójczy. Legia w 1/8 finału

Legia Warszawa pokonała Wisłę Puławy 4:1 (2:0) i awansowała do 1/8 finału Pucharu Polski. W kolejnej rundzie rywalem drużyny Jacka Magiery będzie Ruch Zdzieszowice, który wygrał z Górnikiem Łęczna 2:1 (2:1).
Iwan Łytwyniuk (z prawej) oraz Daniel Chima Chukwu (fot. PAP/Tomasz Koryszko)

LEGIA WSPIERA MAGIERĘ. "WYJDZIEMY Z TEGO"

W Puławach pojawił się komplet widzów (blisko cztery i pół tysiąca). Po dwunastu minutach gospodarze przegrywali już 0:2. Najpierw podanie Daniela Chima Chukwu wykorzystał Krzysztof Mączyński, a po dośrodkowaniu Łukasza Brozia – Tomasz Sedlewski strzałem głową zza pola karnego – pokonał własnego bramkarza.

Po takim początku gospodarze nie dali rady otrząsnąć się do końca pierwszej połowy, z kolei Legia – mając dwie bramki przewagi – bez większego wysiłku kontrolowała przebieg spotkania. Dopiero po przerwie Wisła przeprowadziła wreszcie dwie odważniejsze akcje.

Legia po kilku słabszych minutach podkręciła jednak tempo i w 65. minucie było 3:0. Tym razem podanie Chukwu wykorzystał Dominik Nagy. Nigeryjczyk wcześniej nie wykorzystał dwóch dogodnych okazji. W końcówce honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Robert Hirsz, a po chwili wynik końcowy spotkania ustalił Armando Sadiku.