tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Duże wzmocnienie kadry. Karnowski już trenuje [wideo]

Przemysław Karnowski dołączył we wtorek do reprezentacji Polski przygotowującej się do Eurobasketu. Biało-czerwoni w piątek rozegrają spotkanie towarzyskie przeciwko Łotwie w Rydze. W drugiej połowie miesiąca na treningach ma pojawić się Maciej Lampe.
Przemysław Karnowski (fot. Getty)

Ponitka: nie boimy się nikogo na Eurobaskecie

Karnowski nie wziął udziału w zgrupowaniu w Wałbrzychu. Wszystko przez kontuzję kciuka, z którą występował jeszcze podczas rozgrywek Ligi Letniej NBA. Środkowy przeszedł operację, po której rehabilitacja przebiegała szybko.

Nie wiadomo czy 23-latek poleci na spotkanie towarzyskie z Łotwą. Kadra wyleci do Rygi w czwartek (10 sierpnia).

Nieco bardziej skomplikowana jest sytuacja Lampego, który przeszedł operację biodra po zakończonym sezonie ligi chińskiej. Koszykarz przechodzi aktualnie rehabilitację i nie wiadomo czy będzie gotowy na Eurobasket. Sztab szkoleniowy ma ocenić jego przydatność tuż przed turniejem w Hamburgu (18-20 sierpnia).

Polacy rozegrali dotychczas cztery mecze kontrolne. Jeszcze podczas zgrupowania w Wałbrzychu dwukrotnie pokonali Czechów. Z kolei w miniony weekend zawodnicy Mike'a Taylora wzięli udział w silnie obsadzonym turnieju na Litwie. W półfinale nieznacznie ulegli gospodarzom 58:59, a dzień później w meczu o trzecie miejsce okazali się lepsi od Łotwy 80:76.

Polska – Czechy 101:68: najlepsze akcje biało-czerwonych!
Karnowski: jedziemy na ME żeby bić się o zwycięstwa
Waczyński: nasz zespół jest coraz silniejszy

podobne informacje

Kluczowy mecz na Węgrzech. Polacy walczą o awans

Karnowski: podczas absencji pilnowałem się, by nie przytyć

Karnowski zmieni klub? Ma oferty z Hiszpanii i Francji

Hiszpania: dłuższa przerwa Karnowskiego