Mourinho oddał medal. "Z VAR-em byłoby 1:1"

Choć powtórki pokazały, że gol Casemiro na 1:0 był słuszny, to zdaniem Jose Mourinho nie powinien być uznany. – Z dobrym systemem VAR mecz skończyłby się wynikiem 1:1 – ocenił menedżer Manchesteru United. Swój srebrny medal po Superpucharze Europy oddał jednemu z młodych kibiców MU.
Jose Mourinho (fot. PAP/EPA)

Real Madryt wygrał 2:1 po ciekawym, wyrównanym spotkaniu. Mourinho, mimo porażki, nie miał specjalnych pretensji do losu. – Myślę, że spisaliśmy się dobrze. Przegraliśmy jednym golem, co pokazuje, że byliśmy blisko. Poza tym, oni trafili ze spalonego. Powinna być dogrywka – stwierdził Portugalczyk.

(fot. Twitter.com) Real mógł strzelić więcej goli, my mogliśmy strzelić więcej goli. Oni dominowali w środku pierwszej połowy, my dominowaliśmy w środku drugiej połowy. Mierzyliśmy się z zespołem pełnym fantastycznych zawodników. Powalczyliśmy z nimi, więc możemy być optymistyczni i dumni – dodał.

Dziennikarze wychwycili, że po meczu "Mou" oddał srebrny medal jednemu z młodych fanów. – Czasami nie zatrzymuję nawet złotych medali. Więc tym bardziej, gdy przegrywam. Poniewierałby się gdzieś u mnie w domu, a dla tego dzieciaka to ogromna radość. Na pewno zatrzyma go i zapamięta ten moment. Nie wiem, co to za dziecko, ani skąd pochodzi. Ważne, że miało barwy Manchesteru – wytłumaczył.

Dla Mourinho było to piąte w karierze starcie z Realem, który przecież sam w przeszłości prowadził. Portugalczyk nie wygrał żadnego z tych meczów – jeden zremisował, a cztery przegrał.

W środę mamy wolne, a w czwartek wracamy do pracy i myślimy o udanej inauguracji w lidze – dodał szkoleniowiec. United zacznie ligowy sezon w niedzielę, od starcia u siebie z West Hamem.

Zidane po Real – Manchester United: to było spektakularne!