tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Horngacher wybrał kadrę na Letnie GP w Courchevel

Dawid Kubacki, Maciej Kot, Piotr Żyła, Stefan Hula, Kamil Stoch i Jakub Wolny wystąpią w zmaganiach Letniego Grand Prix w Courchevel (HS 132). Stefan Horngacher zdecydował się zatem na taki sam skład jak podczas udanych dla Polaków zmagań w Hinterzarten.
Dawid Kubacki (fot. PAP/Andrzej Grygiel)

382 punkty – tyle wynosi przewaga biało-czerwonych w Letnim Pucharze Narodów po zaledwie trzech konkursach. Zawodnicy Horngachera spisują się rewelacyjnie – zawody w Hinterzarten aż sześciu z nich zakończyło w czołowej "10". Trener zdecydował się nie zmieniać tak silnego składu.

W Courchevel – tradycyjnym przystanku sezonu letniego – w roli lidera Grand Prix wystartuje Kubacki, który zwyciężył w Wiśle i Hinterzarten. Tak samo było dwa lata temu. Wówczas nowotarżanin skakał we Francji w żółtej koszulce, ale nie poradził sobie w trudnych warunkach i był 27. Wydaje się jednak, że tym razem powinno obyć się bez "wypadków przy pracy". Zadowolenia z formy "Mustafa" nie krył w końcu nawet dość oszczędny w słowach Horngacher.

Zawody zaplanowano na sobotę. Zmagania mężczyzn rozpoczną się w piątek od treningów i kwalifikacji. Tego dnia odbędzie się też konkurs pań z udziałem Kingi Rajdy i Anny Twardosz.

"Nie miałem wiele do powiedzenia. Skok Dawida był niemal perfekcyjny"
Żyła: najbliższe plany? Wracam do domu i koszę trawę
Kubacki: trener po raz pierwszy do niczego się nie przyczepił...
Kot: dziesięć litrów na sześciu wystarczy
Stoch 10. w Hinterzarten. "Zrobiłem krok do przodu"

podobne informacje

Wystarczy podium. Kubacki w drodze po triumf w LGP

Letnie GP w skokach: Polacy do Rosji w rezerwowym składzie

Letnie GP: przed konkursami w Hakubie

Letnie Grand Prix: w Japonii nikt Kubackiego nie dogoni